Спочатку життя в Туреччині здасться вам незвичним в порівнянні з нашими деякими реаліями, але до хорошого люди звикають швидко.

Культурні особливості країни

Корінне населення Туреччини уважне до своїх гостей, тому з радістю допомагають всім, хто звертається до них за допомогою.

Особливого ​​їх розташування можна домогтися, висловлюючись хоч трохи турецькою мовою. Так що перед поїздкою варто вивчити пару фраз. Крім того, майже всі працівники готелів і ресторанів чудово розуміють українську, російську, німецьку чи французьку. Англійську в Туреччині знають навіть діти, так що мовних проблем виникнути не повинно.

Дуже важливу роль в житті турків відіграє дотримання норм етикету, тому будь-яка розмова (навіть при покупці продуктів на ринку) розпочинається з загальних фраз про здоров’я всіх членів вашої родини та ін.

Однак при цьому турки не відрізняються пунктуальністю. Як і в інших східних народів, тут не прийнято кудись поспішати, зате особливо важливими вважаються ввічливість і доброзичливість.

Згідно з ісламом зображення людей заборонено, тому перш, ніж сфотографувати когось, необхідно обов’язково запитати дозволу.

Культура, національні особливості і релігія

Щодо покупок, слід пам’ятати, що сучасні магазини передбачають певні ціни, які не знижуються. А ось роблячи покупки на ринку, необхідно обов’язково торгуватися (інакше можна образити продавця) і ціна знизиться в 2-3 рази.

Релігія в Туреччині

Життя в Туреччині тісно пов’язане з релігією. Майже все населення Туреччини (99%) сповідують іслам, тому спосіб життя практично всього народу відповідає основним постулатам цієї віри. Наприклад, 5 днів на тиждень в один і той же час по всій країні відбуваються молитви (намаз). Перед початком молитви муедзини з мінаретів всіх мечетей оголошують про намаз. В цей час нікого не можна турбувати, інакше ризикуєте нарватися на гнів і лють.

Також цікаво  Подорож до Туреччини: пам’ятка туристам та гостям країни

Щодо відвідування мечетей також не варто забувати про основні правила. Так, перед тим, як увійти до мечеті, необхідно провести ритуальне обмивання обличчя, рук і ніг, а також роззутися. Взуття можна залишати біля входу в храм, але буде краще, якщо ви покладете своє взуття в пакет або рюкзак і візьмете з собою.

Життя в Туреччині: національні особливості і релігія

Мечеті практично в будь-який час доби відкриті для огляду туристами, але тут слід пам’ятати, що протягом півгодини після призову муедзина в храмі буде відбуватися молитва, тому вхід стороннім в цей час небажаний.

Крім того, перебуваючи в громадських місцях, жінки не повинні одягатися занадто зухвало. Неприпустимо входити в релігійні споруди в коротких спідницях або декольтованих блузках, а також з непокритою головою.

Турки, як і інші представники ісламу, дуже трепетно ​​ставляться до правил своєї релігії.

Життя в Туреччині: релігійні та світські свята

На території Туреччини відзначаються як державні свята, які мають фіксовані дати, так і релігійні свята, дні святкування яких змінюються в залежності від фаз місяця. Справа в тому, що всі релігійні дати обчислюються саме за місячним календарем.

Найбільш значними святами є Рамадан і Курбан-Байрам.

Рамадан є священним місяцем, під час якого турки не мають права їсти або пити з світанку і до закінчення вечірньої молитви. При цьому в деяких релігійних містах навіть туристам не рекомендується робити цього (принаймні, відкрито, перед очима корінного населення). В цей час бари і ресторани в основному зачинені до закінчення вечірньої молитви, після чого в них починають приймати відвідувачів.

На честь закінчення Рамадану проводять Курбан-Байрам, свято жертвопринесення. З цього приводу протягом цілого тижня можуть виникати проблеми з транспортом і поселенням в готелі, а також не працюють банки.

Також цікаво  Інформація про Туреччину: короткий інформаційний довідник

Крім того, офіційними святами вважаються:

  1. Новий рік (1 січня).
  2. День національної незалежності і День дітей (23 квітня).
  3. День молоді та спорту (19 травня).
  4. День перемоги (над грецькою армією — 30 серпня).
  5. День республіки (29 жовтня).
  6. День пам’яті Ататюрка (10 листопада).

Також рівень життя в Туреччині залежить ще від багатьох чинників, з якими можна буде ознайомитися, читаючи рубрику «Туреччина». Ця інформація також буде цікава і корисна гостям і туристам країни.