Спочатку життя в Туреччині здасться вам незвичним в порівнянні з нашими деякими реаліями, але до хорошого люди звикають швидко.
Зміст допису
Культурні особливості країни
Корінне населення Туреччини уважне до своїх гостей, тому з радістю допомагають всім, хто звертається до них за допомогою.
Особливого їх розташування можна домогтися, висловлюючись хоч трохи турецькою мовою. Так що перед поїздкою варто вивчити пару фраз. Крім того, майже всі працівники готелів і ресторанів чудово розуміють українську, російську, німецьку чи французьку. Англійську в Туреччині знають навіть діти, так що мовних проблем виникнути не повинно.
Дуже важливу роль в житті турків відіграє дотримання норм етикету, тому будь-яка розмова (навіть при покупці продуктів на ринку) розпочинається з загальних фраз про здоров’я всіх членів вашої родини та ін.
Однак при цьому турки не відрізняються пунктуальністю. Як і в інших східних народів, тут не прийнято кудись поспішати, зате особливо важливими вважаються ввічливість і доброзичливість.
Згідно з ісламом зображення людей заборонено, тому перш, ніж сфотографувати когось, необхідно обов’язково запитати дозволу.

Щодо покупок, слід пам’ятати, що сучасні магазини передбачають певні ціни, які не знижуються. А ось роблячи покупки на ринку, необхідно обов’язково торгуватися (інакше можна образити продавця) і ціна знизиться в 2-3 рази.
Релігія в Туреччині
Життя в Туреччині тісно пов’язане з релігією. Майже все населення Туреччини (99%) сповідують іслам, тому спосіб життя практично всього народу відповідає основним постулатам цієї віри. Наприклад, 5 днів на тиждень в один і той же час по всій країні відбуваються молитви (намаз). Перед початком молитви муедзини з мінаретів всіх мечетей оголошують про намаз. В цей час нікого не можна турбувати, інакше ризикуєте нарватися на гнів і лють.
Щодо відвідування мечетей також не варто забувати про основні правила. Так, перед тим, як увійти до мечеті, необхідно провести ритуальне обмивання обличчя, рук і ніг, а також роззутися. Взуття можна залишати біля входу в храм, але буде краще, якщо ви покладете своє взуття в пакет або рюкзак і візьмете з собою.

Мечеті практично в будь-який час доби відкриті для огляду туристами, але тут слід пам’ятати, що протягом півгодини після призову муедзина в храмі буде відбуватися молитва, тому вхід стороннім в цей час небажаний.
Крім того, перебуваючи в громадських місцях, жінки не повинні одягатися занадто зухвало. Неприпустимо входити в релігійні споруди в коротких спідницях або декольтованих блузках, а також з непокритою головою.
Турки, як і інші представники ісламу, дуже трепетно ставляться до правил своєї релігії.
Життя в Туреччині: релігійні та світські свята
На території Туреччини відзначаються як державні свята, які мають фіксовані дати, так і релігійні свята, дні святкування яких змінюються в залежності від фаз місяця. Справа в тому, що всі релігійні дати обчислюються саме за місячним календарем.
Найбільш значними святами є Рамадан і Курбан-Байрам.
Рамадан є священним місяцем, під час якого турки не мають права їсти або пити з світанку і до закінчення вечірньої молитви. При цьому в деяких релігійних містах навіть туристам не рекомендується робити цього (принаймні, відкрито, перед очима корінного населення). В цей час бари і ресторани в основному зачинені до закінчення вечірньої молитви, після чого в них починають приймати відвідувачів.
На честь закінчення Рамадану проводять Курбан-Байрам, свято жертвопринесення. З цього приводу протягом цілого тижня можуть виникати проблеми з транспортом і поселенням в готелі, а також не працюють банки.
Крім того, офіційними святами вважаються:
- Новий рік (1 січня).
- День національної незалежності і День дітей (23 квітня).
- День молоді та спорту (19 травня).
- День перемоги (над грецькою армією — 30 серпня).
- День республіки (29 жовтня).
- День пам’яті Ататюрка (10 листопада).
Також рівень життя в Туреччині залежить ще від багатьох чинників, з якими можна буде ознайомитися, читаючи рубрику «Туреччина». Ця інформація також буде цікава і корисна гостям і туристам країни.