До вашої уваги невеличка розповідь про розмаїття життя в Чикаго. Тут представлено багато цікавих моментів, як історичних подій, так і сьогодення міста.

Цікаві факти про життя в Чикаго

 1. У Чикаго знаходиться найбільша з державних бібліотек світу, в її колекції близько 2 млн. книг.
 2. У місті найбільша польська громада після Варшави в світі, яка налічує 2,5 мільйона чоловік.
 3. У Чиказькому університеті мистецтв експонується найбільша після Лувру колекція імпресіоністів.
 4. У Чикаго найбільший акваріум у світі — океанарій.
 5. Букінгемський фонтан, розташований в Грант Парку, є найбільшим в світі фонтаном.
 6. У Лінкольн парку в Чикаго розташований один з небагатьох безкоштовних зоопарків в світі.
 7. Фізик Міхалсон із Чиказького університету вперше удостоєний Нобелівської премії в галузі науки.
 8. У Чиказькому університеті більше нобелівських лауреатів, ніж в будь-якому іншому інституті світу.
 9. Ланцюгова атомна реакція вперше була проведена в університеті Чикаго в 1942 році.
 10. Саме в Чикаго винайшли роликові ковзани в 1884 році.
 11. У 1892 році тут же був винайдений ескалатор, а також зіппер в 1896 році.
 12. І навіть фарба в пульверизатор також була придумана в Чикаго.
 13. У 1955 році в місті був відкритий перший в світі McDonald’s.
 14. Єдина ріка в світі, яка була розвернута в зворотну сторону, також тече в Чикаго. За санітарних міркувань в 1900 році було змінено русло Чикаго рівер.

Промисловість Чикаго

На рівень життя в Чикаго суттєво впливає розвиток промислового виробництва. Важливе значення в промисловості міста має торгівля продуктами сільського господарства і їх переробка. Місто є центром і основним ринком великого сільськогосподарського регіону. Тут одна з найбільших у світі сільськогосподарських бірж.

Також в місті розвинена м’ясоконсервна промисловість і сільськогосподарське машинобудування. Винахідник Маккормік у 1847 році заснував завод з виробництва сільськогосподарських машин, що послужило поштовхом до розвитку цієї галузі.

Трохи пізніше металургія країни переходить на руди, які добувають в районі Верхнього озера, положення місто стає особливо вигідним. На початку ХХ століття недалеко від Чикаго, в місті Гері, будується металургійний комбінат. Пізніше навколо нього з’являються подібні комбінати. У місті з’явилися вигідні можливості для збуту продукції і отримання сировини. Тут починають розвиватися різні галузі промисловості. На підприємствах міста працює близько 1 млн. чоловік.

Зараз в промисловості Чикаго переважає важка індустрія — машинобудування, чорна металургія, хімічна галузь. Великий розвиток отримала електроніка — виробництво електронного обладнання та засобів зв’язку. Також розвинена і нафтопереробка.

Чиказька товарна палата

У 1848 році в зв’язку з розширенням торгівлі зерном 82 купця прийняли рішення організувати ринкову установу, яку назвали Чиказькою торговою палатою. Палату створювали з метою сприяння зростанню комерційного життя в Чикаго, і виділення місця для зустрічей продавців і покупців для обміну товаром.

Також цікаво  США — Сполучені штати Америки: подорож на любий смак

Але у подібних контрактів були і свої недоліки. Не було стандартизації в термінах поставок і якості товарів. І, найчастіше, учасники угод — біржові маклери, купці, постачальники, не виконували тих зобов’язань, які попередньо брали на себе.

Стандартна типова угода була розроблена в 1865 році. Це був крок в сторону формалізації зернової торгівлі. Угода стала називатися ф’ючерсний контракт. Такі контракти були заочними і, на відміну від попередніх, були стандартизовані щодо місця поставки товару, термінів, кількості та якості товару, який є предметом угоди.

У тому ж році впровадили практику, так званих, гарантійних внесків. Якщо одна зі сторін не виконувала зобов’язань, зафіксованих в контрактах, в силу вступала система гарантійних внесків. Учасники угод зобов’язані були платити представнику палати, або робити вклади в фонд біржі. Прийняті основи ф’ючерсної торгівлі діють і в даний час.

Пам’ятки Чикаго

Невеличкий перелік пам’яток культурного та ділового життя в Чикаго.

 1. У Чикаго знаходиться найвища будівля в Америці — 110 поверховий «Вілліс Тауер». Крім того, до визначних пам’яток міста, поза сумнівом, належить Центр архітектури. Тут відвідувачі можуть познайомитися з історією будівництва хмарочосів. У місті знаходяться 10 з 50 найвищих хмарочосів у світі.
 2. Привертає увагу туристів і квартал хмарочосів. Тут розташований хмарочос з обертовою підлогою і скляними ліфтами, а також будівля, прикрашена тонким переплетенням з кованого заліза. Крім того, тут знаходиться хмарочос, побудований в готичному стилі.
 3. Цікаве також Старе місто, в якому збереглися будівлі початку минулого століття. Тут знаходиться собор Святого Михайла, сюди з’їжджаються щоліта представники світу мистецтв з усієї Америки.
 4. Діловий центр Чикаго — Петля. Тут знаходяться найкрасивіші вулиці міста, магазини, готелі і ресторани.
 5. Золотий берег — район міста, де розташовані найкрасивіші особняки.

Букінгемський фонтан в Чикаго

А тепер дещо із архітектурного життя в Чикаго. Букінгемський фонтан розташований в Чиказькому Грант Парку і є одним з найбільших фонтанів у світі. Його називають водними воротами Чикаго. У 1927 році фонтан подарувала місту Кейт Букінгем в честь пам’яті про брата Кларенса. Архітектор Беннет, створюючи фонтан, взяв за основу проект фонтану Латона в Парижі.

Будівництво фонтану обійшлося в 750 тис. доларів. Для того щоб підтримувати фонтан в робочому стані, Кейт Букінгем заснувала благодійний фонд, початковий капітал якого становив 300 тис. доларів.

У центрі басейну височить композиція з трьох рівнів висотою 7,5 метрів. Фонтан виконаний в стилі рококо з рожевого мармуру. Зовні він нагадує весільний торт. Навколо композиції встановлені чотири групи морських коней. Всього у фонтані 154 струменя, висота центрального струменя 46 метрів.

Також цікаво  Транспорт Чикаго: міжнародний аеропорт та метрополітен

Композиція фонтана символізує Мічиган, а коні символізують чотири штати навколо озера — Індіана, Мічиган, Вісконсин, Іллінойс.

Роботу насосів фонтану контролюють комп’ютери фірми Honeywell. Фонтан працює щодня, з квітня по жовтень, до одинадцятої години вечора. Вечорами на фонтані проводять світлове шоу з використанням 840 ламп. Взимку фонтан не працює, його прикрашають вогнями.

Wrigley Building в Чикаго

Wrigley Building — одна з найзнаменитіших будівель в Чикаго, побудована Вільямом Ріглі. Будівництво почалося в 1920 році. Спочатку звели південне крило будівлі, в 1924 році було готове північне крило. Пізніше обидва крила з’єднали аркадою в три поверхи і мостами, один з яких розташований на висоті 14-го поверху. Wrigley Building розташований в знаменитій чудовій милі на північному березі річки Чикаго, і є одним із символів міста.

Північне крило будівлі 19-поверхове, крім того, має шпиль заввишки 121 метр. Вежа шпиля чотирикутної форми, на кожній стороні вежі годинник. Стрілки годинника мають значні розміри: годинні — 2,3 метра, хвилинні — більше 3-х метрів. Площа приміщень Wrigley Building 442 тисячі кв. метрів. Крім компанії Wrigley, в будівлі знаходяться ресторани, туристичні та рекламні агентства, банк, редакції журналів і газет, перукарня, офіси всіляких підприємств. У будівлі 15 ліфтів, дев’ять з яких розташовані в північному корпусі і шість в південному. Кожен день будівлю відвідують близько 3 000 чоловік.

Але саме ілюмінація є родзинкою будівлі. Будова освітлюється за допомогою декількох масивів ламп, два з яких розташовані на даху, ще один в західній частині будівлі, а один — на іншому березі річки. За допомогою таких масивів створюються специфічні світлові ефекти, що додають Wrigley Building святкового вигляду.

Культура і спорт в Чикаго

Нарешті дійшли до культурного та спортивного життя в Чикаго. Місто славиться музичними традиціями, особливо блюзом і джазом. Крім того, тут народився такий стиль електронної музики як хаус. Симфонічний оркестр представляє класичну музику в Чикаго.

Літературна спадщина Чикаго — це Беллоу, Фаррелл, Лі Мастерс, Драйзер, Сендберг. У місті народився Хемінгуей.

Саме це місто подарувало світовій архітектурі нову будівлю — хмарочос. До 1997 року місто мало три найвищі будівлі в світі — Сірс-тауер, Аон-центр, Хенкок-центер. На початку ХХ століття архітектори Беннет і Бернем розробили новий план Чикаго, який згодом став зразком містобудування.

У місті працює безліч музеїв — музей природної історії, науки і промисловості, Спертус-Музеум, Східний інститут, Музей сучасного мистецтва, Художній інститут, Музей Дю Сабле, історичне товариство. Оак-Парк, розташований в передмісті Чикаго, є історичним національним районом. Тут народився Хемінгуей, тут знаходиться Храм Єдності, побудований в 1904 році.

Також цікаво  Парки в Чикаго: відпочинок у парках та садах міста

У місті шанують такі види спорту як хокей, футбол, баскетбол, регбі, бейсбол. Спортивними аренами міста є Юнайтед-центер, Солдерфілд, Ріґлі Філд.

Річка Чикаго

Річка Чикаго протікає через все місто, в тому числі, через його бізнес-центр. Спочатку вона текла в озеро Мічиган, на якому і знаходиться місто. Річка впадала в озеро на рівні нинішньої Медісон-стріт. Але інженерам XIX століття довелося направити потік річки на Південь, до басейну Міссісіпі. Поворот річки був здійснений з санітарних міркувань, щоб вирішити питання з каналізацією і забезпечити життя в Чикаго водою. Сьогодні річка тече на захід від Мічигану. Від центру міста вона протікає на Південь через Південну частину, Іллінойс, Мічиган, судноплавний і санітарний канал. Там вода поступає в річку Де-Плейнс і, нарешті, впадає в Мексиканську затоку.

Найбільш постраждала річка Чикаго із-за промислових районів Іллінойсу. У річці живуть деякі види риб і велика кількість раків.

У 1834 році на річці був побудований перший розвідний міст на Дірборн-стріт. Зараз розвідних мостів на річці 38, всі вони різного типу — міст вертикального ліфта, міст-гойдалка, шерзер-ліфт, підйомний на цапфах.

У дні свята Святого Патрика, за сформованою сорокарічною традицією, річку Чикаго фарбують в зелений колір.

Чиказькі свята і розваги

Життя в Чикаго не мислиме без свят та розваг. У Чикаго 550 парків, загальна площа яких понад 3 000 га — це найбільша з міських паркових зон в Сполучених Штатах. Міська скарбниця витрачає найбільший відсоток на душу населення в країні на паркове господарство. Найбільші парки — Міленіум Парк, Грант-Парк, парк Гумбольдта, парк Гарфильда, парк Джексона, парк Лінкольна. На березі озера Мічиган влаштовані численні пляжі. Найбільш популярним з них є Оак Стріт. Також на колишньому морському пірсі в 1955 році був побудований розважальний центр.

Щороку в середині травня проводяться Дні Чиказького мистецтва на території морського пірсу. У святі беруть участь до 3 000 художників. На початку літа в парку Гранта протягом трьох днів проходить фестиваль блюзу, а після джазовий фестиваль і фестиваль євангельської музики. Після музичних фестивалів в парку Гранта проводиться десятиденне грандіозне свято напередодні дня Незалежності. У Чикаго безліч різних етнічних громад. Протягом року вони проводять свої фестивалі і свята. Влітку в різних Чиказьких районах походять «дні сусідньої вулиці». У місті також популярні водні і повітряні шоу.

Друзі, можливо хтось із вас побував у цьому прекрасному місті, і бажає в коментарях до цього допису ще щось додати про життя в Чикаго, то буду дуже вдячний за цікаву інформацію.