Велика Британія

Велика Британія — унікальна країна, вона розкинулася на островах у північно-західній частині Європи і щороку вабить туристів з усього світу. Країна поділена на чотири географічних області: Північна Ірландія, що розташовується на частині острова Ірландія та Англія, Шотландія, Уельс, які знаходяться на острові Велика Британія. Майже 245 тисяч квадратних кілометрів складає загальна площа цієї держави.

Ірландія — єдина країна, з якою Великобританія межує на суші. Атлантичний океан омиває Об’єднане Королівство з півночі і заходу, а Північне море, протоки Ла-Манш і Па-де-Кале зі сходу і півдня. Віддаленість від узбережжя більшості населених пунктів країни становить не більше 120 км. А саме воно повністю порізане затоками і бухтами. Особливостями рельєфу Північної Англії, Північної Ірландії, Уельсу і Шотландії є те, що на цих територіях переважають височини і гори середньої висоти, а долини річок глибоко врізаються в сушу.

У Шотландії розташована найвища точка країни — гора Бен-Невіс, її висота 1343 м. Піднесені рівнини і пустки переважають на сході і в центральній частині Великої Британії. Безліч повноводних, але коротких річок розташовані на території країни. Основні з них — Темза, Трент, Форт, Твід, Хамбер і ін. Гори країни славляться озерами льодовикового походження: Лох-Несс, Лох-Ломонд, Лох-Ней і ін.

Близько 7% території Великої Британії займають національні парки, природні та лісові резервні фонди, які в основному розташовані біля великих міст. Саме тому заповідні зони в країні часто нагадують величезні ботанічні сади або міські парки.

Клімат на островах Великої Британії досить м’який, якщо врахувати їх північне розташування. Такий вплив на клімат країни надає тепла течія Гольфстрім, яка проходить близько західних берегів країни. Клімат Великої Британії визначають, як помірно-континентальний морського типу. Це означає, що зима тут тепла, а літо спекотне. Температурний режим в країні від +30 до -10 градусів. Середня річна температура від +10 до +20 градусів Цельсія. Погода Великої Британії відрізняється нестійкістю і великою кількістю опадів. За кілька хвилин погода може змінитися на повністю протилежну, особливо це характерно для осені.

На весь світ ця країна відома хмарами і туманами. Більше половини днів у році — похмурі. Більшість пам’яток відкриті для туристів з квітня по вересень. У цей період також значно зменшується кількість опадів, і погода стає теплішою. Але, плануючи поїздку до Великобританії, слід врахувати, що в липні-серпні в цю країну приїжджає більше 1,5 мільйонів туристів.