До вашої уваги визначні пам’ятки Китаю. Завдяки їм з давніх давен ця країна відома у всьому світі. На ці чудеса поспішають подивитись туристи із всіх країн земної кулі.

Найбільш визначні пам’ятки Китаю

Головна і найбільш відома пам’ятка країни — Велика Китайська стіна. Це найбільша фортифікаційна споруда на всій планеті. Її довжина складає більше 4 тисяч кілометрів. Стіна використовувалася не тільки як оборонне укріплення, а й служила основною транспортною артерією в складно прохідній гористій місцевості.

У всьому світі знають про так звану теракотову армію. Велику кількість глиняних солдатів було виявлено в гробниці імператора Цінь Ши Хуан-ді. У кожного солдата своє обличчя, але всіх їх об’єднує одна служба — збереження спокою імператора.

Цікаві в Китаї садово-паркові комплекси. Пам’ятники династій Цін і Мін вважаються зразком традиційної архітектури. Штучні гірки, струмки з острівцями, озера і сади каменів, ажурні павільйони і химерні альтанки. Найяскравішим представником садово-паркового мистецтва вважається пекінський Літній імператорський палац.

У Китаї налічується 29 історичних і природних пам’яток, внесених до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО. Серед них можна назвати такі визначні пам’ятки Китаю, як печери Могао, ансамбль найдавнішої архітектури в Уданшань, гідротехнічні споруди в Дуцзянянь і багато інших.

Велика Китайська стіна

Зведення легендарної Китайської стіни почалося в 3 ст. до н. е. за часів царювання Цінь Ши Хуан-ді з метою захистити Китай від набігів кочівників. При цьому, стіна була північною межею китайської експансії і була покликана запобігти злиття китайців з варварами. Загальна протяжність стіни з усіма розгалуженнями становила 8 851 кілометрів 800 метрів.

Велика Китайська стіна

В епоху династії Хань стіну розширили на захід, звели лінію сторожових веж для захисту торговельних караванів. Збереглися до теперішнього часу фрагменти стіни, в основному датуються епохою династії Мін (14-17 ст). Ця споруда із цегли і кам’яних блоків простягалася від берега Жовтого моря до самої застави Юйменьгуань.

Також цікаво  Про Китай, про який так багато сказано, знято і написано

З кінця 17 ст., за правління маньчжурської династії Цін, стіна поступово руйнувалася. В кінці 19 ст. навіть пройшла звістка про те, нібито стіна може бути розібрана. Згідно з ініціативою Ден Сяопіна в 1984 р почалася реставрація стіни.

В даний час Велика стіна — національний символ Китаю, відомий у всьому світі і щодня відвідуваний тисячами туристів. Це одна з найпотужніших оборонних споруд, які коли-небудь існували в світі.

Теракотова армія

Визначні пам’ятки Китаю були б не в повній мірі відображені без теракотової армії. На початку 70-х років ХХ століття в районі Сіаня, місцевий сільський житель під час риття колодязя знайшов склеп. І в ньому були знайдені теракотові статуї воїнів, виліплені в натуральний зріст людини і в повному спорядженні. У кожного з воїнів — особливий вираз і лінії обличчя. Фігури покриті особливою ​​глазур’ю і розписані вручну. Армія охороняє спокій першого імператора. Знахідка стала одним з найбільш грандіозних відкриттів 20 століття.

Теракотова армія

Теракотові війни — наочна демонстрація величі китайської імператорської армії. Військо складається з 210 лучників, воїнів зі списами і алебардами, а також з 35 запряжених бойових колісниць. Всі як один дивляться на схід. Саме на сході знаходилося шість царств Ши Хуан-ді. Археологи вважають, що кожен воїн ліпився з натури, а душа воїна після своєї смерті повинна була переселитися в його глиняну копію.

Будівництво гробниці було розпочато в 246 р до н. е., це сталося відразу після воцаріння династії Цінь на престолі. Тоді ж почалося створення теракотової армії. У роботах було задіяно понад сім тисяч підневільних жителів Китаю. Багато з них загинули від голоду і нещасних випадків. А в 210 р до н. е. імператор помер. Примітно, що він залишив цей світ під час однієї зі своїх мандрівок за еліксиром безсмертя. Імператор спочив, а незліченна глиняна армія досі охороняє його вічний спокій!

Також цікаво  Про Китай, про який так багато сказано, знято і написано

Заборонене місто

Визначні пам’ятки Китаю мають у своєму переліку й таку визначну історичну спадщину, як Заборонене місто. У самому серці Пекіна, в павутині симетричних вулиць розташоване всесвітньо відоме Заборонене місто з палацом Імператора. Столиця Китаю була заснована Хубилаем, онуком Чингісхана, в кінці 13 ст. Місто було названо Ханбалик. Свого часу велика монгольська столиця захоплювала багатьох мандрівників.

Заборонене місто

Розквіт Пекіна припав на період з 14 по 17 століття. Саме в легендарну епоху Мін було розпочато зведення імператорського палацу «Заборонене місто». Будівництво велося протягом 14 років. У плані палац має форму прямокутника, оточеного стіною висотою 10 м. Загальна площа будівлі — 730 тис. кв. м. Свою назву палац отримав тому, що сюди ніколи не допускався простий люд Китаю.

У Заборонене місто можна потрапити через троє воріт — Умень, Дуаньмень і Тяньаньмень. За головними воротами Умень протікає «Річка золотої води» — Цзіньшуйхе — з сімома мармуровими мостами. По одному з мостів, прикрашеному скульптурами драконів, мав право ходити тільки імператор. Пересування по іншим мостам регламентувало сувору ієрархію в суспільстві.

Всі споруди Забороненого міста зведені за єдиним планом. Це одноповерхові будівлі з дерева, які стійко витримують землетруси, але вразливі перед пожежами. У центральній частині міста розташований павільйон «Вищої гармонії» — Тайхедянь. Протягом багатьох століть він був найвищою (37,5 м) будівлею Пекіна.

І це ще далеко не всі визначні пам’ятки Китаю. Далі буде.