В’єтнамська кухня вразить найдосвідченіші шлунки химерним поєднанням незвичайних продуктів і ароматною різноманітністю соусів. У тутешніх стравах простежується як вплив традиційних китайської і кхмерської кухонь, так і французької, а також тайської.

В’єтнамська кухня

Дивовижний В’єтнам дійсно вас здивує, і ось чому. В’єтнамська їжа дуже легка, тому що основні продукти, її складові нежирні і зазвичай не піддаються тривалій термообробці.

Рис, локшина, різноманітні спеції — на цих трьох стовпах базується кухня В’єтнаму. Рис можна зустріти практично в кожній страві. Неодмінно спробуйте млинці і коржі з рисового борошна, рисові галушки, локшину мі (в’єтнамська мівіна), а також соєвий сир із зеленню.

Рядові в’єтнамці радують себе м’ясом лише у свята, проте в меню будь-якого ресторану обов’язково можна знайти страви зі смаженою і копченою свининою, курчат, фаршированих овочами, а також екзотичні страви з м’яса змій, крокодилів і кажанів.

Обережно — незабутні гастрономічні враження!

Якщо мандрівники прагнуть отримати незабутні гастрономічні враження, то їм слід спробувати змію. Однак, попереджаємо, це процедура не для людей зі слабкими нервами — жива змія наколюється на гак в стіні, потім їй надрізають горло, збираючи кров, що тече, в посудину.

Зміїну кров змішують з травами і горілкою, розливають по келихах і дегустують. Особливо шанований гість удостоюється честі проковтнути з горілкою ще зміїне серце, що ще тріпоче, м’ясо ж нещасної рептилії через півгодини приносять приготованим з горіхами і приправами. Той же ритуал проробляють і з кажанами — до речі, ріжуть їх безпосередньо над вашим столом.

Також цікаво  Тур до В’єтнаму, дивовижну країну східного колориту

В’єтнамські страви з морепродуктів

В’єтнам — морська країна, так що тутешня в’єтнамська кухня може похвалитися величезною різноманітністю страв з риби і морепродуктів.

  1. Рибне філе «Чака».
  2. Креветки, обсмажені в крилевому соусі «мам том».
  3. Традиційні супи куа з м’яса крабів і «Лау» з дарів моря не залишать байдужими навіть затятих гурманів.

Все це розмаїття можна доповнити салатом з молодих пагонів лотоса «Ханг му і» — засоленим цибулею, а також смачними коржиками «Тюнь» і крихітними пиріжками бань нхан з рисового тіста.

Але якщо ви знаходите, що вишукування в’єтнамської кухні занадто екзотичні для вас, то можете спокійно харчуватися тут одними фруктами. Крім бананів, гуаяви, ананасів, манго, папайї, цукрового очерету і лічжі, зверніть також увагу на:

  • в’єтнамські і яванські яблука;
  • молочний фрукт;
  • плоди хлібного дерева;
  • сапотілу;
  • рамбутан;
  • мангостан;
  • і, звичайно, ні на що не схожий дуріан, що дивно поєднує з властивим йому «ароматом» неприбраного громадського туалету ніжний смак вершкового крему.

Ось так коротенько про те, чим порадує подорожнього в’єтнамська кухня.