Отримати море незабутніх вражень та відчуттів можна тільки в Австралії. Отже, що туристам необхідно знати про цю дивовижну країну, щоб гарно відпочити і не потрапити в халепу.

В Австралії вам буде комфортно якщо будете знати, що…

  1. Офіційною мовою в країні вважається англійська, але також вживаються діалекти: італійської, грецької, китайської мов. В їхній англійській є багато різних скорочень і злитих слів.
  2. Тепер пару слів про гроші. У країні є свій долар. Він дорівнює 100 центам. Банки працюють 5 днів на тиждень. Причому в п’ятницю вони працюють на півгодини довше, тобто до 17.00.
  3. За переведення в готівку туристичних чеків або з кредитної картки в різних банках стягується комісія до 15 відсотків.
  4. В середньому за житло потрібно буде платити 20-25 доларів. А ось найбільшими витратами для туристів стає дорога. На австралійських просторах досить великі відстані.
  5. В основному чайові дають у великих містах, і вони становлять від 5 до 15 відсотків від суми замовлення. Але ніхто не буде ображатися, якщо ви не залишите чайові.
  6. У ресторанах прийнято подавати обід з 12 до 15, а вечерю зазвичай подають з 18 до 21.30. Бари та паби зазвичай працюють практично до півночі.
  7. Покупки в магазинах можна робити з 9 ранку до 5 вечора, а в четвер усі магазини працюють аж до 9 вечора, а в суботу до 4 годин.
  8. В Австралії дуже строго з продажем алкоголю. Особам, що не досягнули 18 років, алкоголь не продається.
Також цікаво  Знайомство з Австралією: з чого починати огляд

Корисна інформація для туристів

Австралійці досить дружній народ. Основну частину населення складають емігранти з Англії та Ірландії.

У країні зберігся вплив ще з давніх часів англійської культури. Вона проявляється в стриманості, величавості, пуританстві. Це все ті ж англійські якості. Але тут же виявляється, що Австралія багато в чому нагадує Каліфорнію. Жителі країни життєлюбні, норовливі і з величезним задоволенням більшу частину свого вільного часу проводять на свіжому повітрі.

З туристами австралійці привітні і тактовні. А найголовніше, що вони досить коротко все пояснюють. Стислість, у них вважається досить гарною якістю і навіть заохочується.

Якщо ви вирішили підписувати контракт з австралійцями, то ділову пропозицію потрібно викласти коротко і просто. Не треба дуже довго розповідати і описувати пропозицію, що плануєте зробити. Зробіть чітку розповідь про всі плюси і мінуси. З приводу ціни, потрібно гарненько подумати. Не треба її занадто сильно завищувати.

Австралійці надають перевагу вільному одягу і неформальному стилю. Формальностей вони дотримуються тільки на ділових зустрічах, в театрах, кіно і ресторанах.

Практично всі австралійські правила етикету прийшли з Англії, але багато і відрізняються. Наприклад, чоловік повинен відкривати двері перед жінкою, а начальник для своїх підлеглих.

Поради та рекомендації туристам

Однією з обов’язкових умов при поїздці в Австралію є медична страховка. Так, що подбайте про це заздалегідь. Тому що медицина в Австралії досить дорога і платна. Навіть надання першої медичної допомоги проводиться на платній основі.

У громадських місцях заборонено курити. Також така заборона поширюється на урядові будівлі, громадський транспорт і внутрішні авіарейси.

Що стосується відпочинку на пляжі, то постарайтеся перші кілька днів не сильно потрапляти під пекучі промені сонця. Тому що тут набагато більше сонячне випромінювання. А сонячні опіки досить небезпечні. Обов’язково візьміть з собою крем для засмаги, білий бавовняний одяг і сонцезахисні окуляри.

Також цікаво  Транспорт Австралії: по повітрю, морем, залізницею і по дорогах

Безпечні місця для купання зазвичай позначають зеленими і жовто-червоними прапорцями. А якщо побачите одноколірні прапорці жовтий або червоний, то там купатися не можна. Це небезпечно для життя.

В Австралії краще не гуляти босоніж в парку. Це також небезпечно для життя. У цій країні багато отруйних змій і різних комах. Вони дуже активні особливо в нічний час. Так, що краще утриматися від нічних прогулянок по парках. Не забувайте про безпеку при спілкування з морськими мешканцями.