Туристична галузь в Україні дуже розвинена. Українці полюбляють подорожувати до близьких та далеких країн, щоб чужому навчатись, і свого не цуратись. Тому, туристична агенція — це солідний термін для того, щоб була напрацьована база знань, послуг, пропозицій. Але багато людей далекі від поняття, які обов’язки у туроператорів, а які у турагентів.

Туристична агенція: розподіл обов’язків

Так званий тур — це продукт, що становить з себе наземне обслуговування, забезпечує вас транспортними послугами, а також бере на себе всі проблеми з вашою візою. Такі обов’язки беруть на себе саме туроператори. Купівля для клієнтів квитків, складання договору, і докладне роз’яснення дій під час поїздки входить в їх роботу. Вам менеджери-оператори запропонують тури максимум в три країни, які вони знають дуже добре, і з задоволенням посвятять вас в усі тонкощі.

Спілкуються з туристами вже турагенти, вони займаються продажем турів, які пропонують оператори. Турагенти дуже часто їдуть в рекламні тури, щоб самим познайомитися з усіма новинками, і професійно донести потрібну інформацію до туриста.

Агенції мають всю інформацію, їм відомі всі спеціальні пропозиції і знижки, запропоновані туроператорами. Тому якщо ви вагаєтесь, і не знаєте, який тур вибрати, турагент вас уважно вислухає, і допоможе вибрати оптимальний напрямок.

Туроператор і турагент: що і кого вибрати?

Вибір туристичної путівки багато в чому залежить від того, до кого бажаючий подорожувати турист звернеться по допомогу і надалі придбає тур.

Також цікаво  Збираємо валізу в подорож, не пхаючи туди що завгодно

До кого ж звернутися в першу чергу, а до кого після? Або кому віддати перевагу — туроператору чи турагенту?

Робота операторів і агентів багато в чому схожа. У оператора ви в строгому робочому тоні почуєте всю потрібну вам інформацію: клієнт ставить конкретне запитання і отримує розгорнуту відповідь. А ось агент постарається запропонувати вам найзручніший варіант, навіть якщо у всіх питаннях проглядається невизначеність і нерішучість. Конкретні питання ми задаємо оператору, а ось ті, хто не визначився з поїздкою, повинен йти до агента. Для багатьох ще не зрозуміло, як зрозуміти, хто сидить в офісі турфірми — чи то оператор чи агент, але це зараз зробити досить просто.

Є сторінки в Інтернеті, які видадуть вам всю потрібну інформацію про туристичне агентство, як ви обираєте, там дізнаєтеся багато корисної для себе інформації. Реклама в журналах і газетах, також допоможе з’ясувати спрямованість послуг, що надає туристична агенція. Зазвичай в рекламі операторський напрямок агенції, надрукований великими літерами. У будь-якому випадку ніхто не заважає відвідати обидві агенції, а потім методом порівняння прийняти рішення — у кого придбати туристичну путівку.

Які документи отримуємо в туристичній агенції

У питанні отримання документів туристична агенція має деякі особливості, в залежності від того, яким рейсом ви летите.

Якщо, ви летите чартерним рейсом, то документи ви свої отримаєте безпосередньо напередодні вильоту, що звичайно не дуже зручно. Винятком тут можуть бути святкові дні, в цей час вам можуть видати документи за кілька днів до вильоту. Це відбувається через те, що не всі оператори подають документи про склад туристів вчасно. А фіксувати склад пасажирів необхідно повністю на рейс. Якщо свій політ ви робите регулярним рейсом, то свої документи зможете отримати досить швидко. Оперативна робота співробітників туристичної агенції, і через невеликий проміжок часу документи будуть в руках клієнта.

Також цікаво  Щоб не обдурили за кордоном під час вашої подорожі

Швидше ви отримаєте документи, якщо немає необхідності в візі, як правило, протягом двох-трьох днів все буде оформлено, і ви отримаєте свій квиток. Але, не дивлячись ні на що, ви в будь-якому випадку при оформленні туру поцікавтеся часом, через який проміжок часу отримаєте документи. Щоб це не стало для вас несподіванкою. Перед вильотом від менеджера компанії ви повинні отримати, по-перше, паспорт з візою.

Уважно ознайомтеся з термінами і з правильністю написання ваших даних, щоб через помилки не виникло проблем в поїздці. Також ви повинні отримати квиток, тут теж не повинно бути помилок, тільки три помилки допускаються в квитках. А ще вам видають ваучер, де часткові помилки допускаються, але все одно треба переглянути дату і по можливості переконатися в правильності виданого вам документа. Поки є час, виправити.

Як не потрапити в руки шахраїв при виборі туристичної агенції

Мінімально гарантує серйозність обслуговування той факт, що туристична агенція зареєстрована в реєстрі операторів. Найкраще завжди розпитати друзів і знайомих, і вибрати ту турфірму, яку вони вам порадять. Також для перевірки інформації можна звернутися до даних в Інтернеті, і дізнатися, як довго обрана турфірма існує.

Буде добре, коли для здійснення своєї туристичної подорожі ви оберете ту агенцію, яка вже не перший рік здійснює свою роботу. Буде не зайвим звернути увагу на рекламу фірми, знайти якісь старі видання, і подивитися чи є в них реклама цієї фірми. Буває так, що цього агентства раніше не було, а тут раптом ллється активна реклама в його сторону, то знайте, що це знак з настороженістю віднестися до вибору цього постачальника туристичних послуг.

Також цікаво  Щеплення перед поїздкою мандрівника для безпечної подорожі

З’ясуйте для себе середню ціну на тур, якщо ціна низька, і вам пропонують палаючі путівки, за цінами в кілька разів меншими, задумайтеся, а дійсно в пакет послуг буде включено все викладене. Бо тільки за кордоном виявляється, що замість подвійного харчування, вам нададуть тільки сніданок, або порівняно низькі за якістю місця проживання.

Не зайвим буде звернути увагу на будівлю офісу, хоча звичайно і це не завжди реально нам зможе описати картину. Але якщо офіс туристичної агенції знаходиться в якомусь підвальному приміщенні з декількома комп’ютерами, то звичайно купувати дорогий тур тут не варто. Просто будьте максимально уважні, і не дайте себе обдурити, і тоді ваш відпочинок ви проведете без всяких розчарувань.

А яка туристична агенція вам до вподоби? Чи є якісь побажання або нарікання?