Тур до В’єтнаму — разючу країну, де мирного часу за всю її історію було менше, ніж воєн, але, незважаючи на це, в’єтнамці зберегли культурну спадщину найдавнішої цивілізації. Сьогодні сюди активно прагнуть туристи.

Тур до В’єтнаму

Тур до В’єтнаму може запропонувати найкращі на всьому Південно-Китайському морі пляжі, захоплюючі екскурсії, недорогі заняття дайвінгом, нічне життя у великих містах, що б’є ключем, і магічну привабливість азіатської екзотики.

Несправедливо асоціювати дивовижний В’єтнам лише із затяжними війнами, злиднями та… речовими ринками. В’єтнам — унікальне поєднання м’якого клімату, величної архітектури та пам’яток давнини, неповторної кухні та захоплюючого східного колориту.

Ця країна простяглася вздовж східного узбережжя Індокитаю, межуючи на півночі з Китаєм, на заході — з Камбоджею і Лаосом. З півночі береги В’єтнаму омиваються Тонкінською затокою, зі сходу та півдня — Сіамською затокою та Південно-Китайським морем.

Тур до В’єтнаму: Тонкінська затока
Тонкінська затока

Більшість території країни вкрита горами та тропічними лісами. На берегах повноводних річок Меконга і Червоної відбулося народження в’єтнамської цивілізації.

Тур до В’єтнаму: річка Меконга
Річка Меконга

Царська затока Халонг заслужено визнана дивом світу: більше тисячі крихітних островів химерно розкинулися на смарагдовій гладі моря — у ній, як свідчить давня легенда, мешкає справжнісінький дракон.

Затока Халонг
Затока Халонг

Ханой — столиця В’єтнаму. Різниця у часі: в Києві на 5 годин менше, ніж в Ханої.

Тур до В’єтнаму: Ханой
Ханой: мавзолей Хо Ші Міна

Тур до В’єтнаму не залишить нікого байдужим. Природа наділила цю країну напрочуд м’яким субекваторіальним кліматом: середньорічна температура на півночі становить у січні +15°C та у липні +28°C, у південній частині країни відповідно у січні +26°C та +30°C у липні.

Також цікаво  Про Далат або Маленький Париж у В’єтнамі з Ейфелевою вежею

В’єтнам є однією з найгустонаселеніших у світі країн: на його території проживає 54 народності — більшість становлять:

 • в’єтнамці;
 • китайці;
 • тайці;
 • кхмери;
 • народи мионг та чами.

Головною релігією став буддизм, проте тут поширені:

 • конфуціанство;
 • іслам;
 • католицизм;
 • даосизм;
 • протестантство;
 • місцеві язичницькі вірування.

Дивно, але всі ці релігії тут мирно співіснують одна з одною — історія В’єтнаму не пам’ятає жодної значної сутички на ґрунті розбіжностей віри.

Кухня В’єтнаму варта окремої згадки: для неї традиційні страви з рису і локшини, в які додають різні продукти: свинину, курку, морепродукти, овочі, коріння, спеції. Будь-який в’єтнамський ресторан запропонує вам різноманітні страви з качки, риби, фруктів, свіжих морепродуктів — як зі звичних креветок, так і м’ясо крабів, лобстерів та устриць. У великих містах також безліч закладів із класичною європейською кухнею.

Якщо ви здійснюєте тур до В’єтнаму заради шопінгу, то робити там покупки дуже вигідно, зважаючи на те, що товари недорогі. Місцева валюта має назву донг, в одному доларі майже 15 500 донгів. Поряд із донгами, долари у В’єтнамі приймають повсюдно. У магазинах та ресторанах великих міст також у ході кредитні картки.

Ви у В’єтнамі: стежте за своєю поведінкою

А зараз ви отримаєте кілька порад про те, як потрібно стежити за своєю поведінкою, поїхавши в тур до В’єтнаму. Кожен мандрівник, який відвідав В’єтнам характеризує в’єтнамців як енергійний народ, що славиться своєю терпимістю, гостинністю та доброзичливістю. Європейських туристів тут зустрічають як найдорожчих гостей.

Тур до В’єтнаму: ваша поведінка в країні

В’єтнамський туризм розвивається все швидше з року в рік, багато в’єтнамців вже перейняли звичаї європейців, проте більшість дотримується стародавніх традицій та національного етикету. Тому, плануючи тур до В’єтнаму, не буде зайвим ознайомитися з основними правилами поведінки.

 1. Рукостискання, яке раніше сприймалося у В’єтнамі як варварський звичай, досі тут не прийнято. Не простягайте руку першим, особливо вітаючись з в’єтнамською жінкою — краще почекайте, поки руку простягнуть вам.
 2. Серед стриманих в’єтнамців не варто емоційно сперечатися на підвищених тонах або поводитися зухвало. Манити людину зігнутим пальцем або ще гірше — махати їй рукою — також вважається проявом неввічливості: не потрібно таким чином підзивати до себе персонал ресторану.
 3. Під час їжі бажано не створювати зайвого шуму паличками та не чіпати ними чужі палички, крім того не можна встромляти їх у їжу.
 4. Дотик до голови або поплескування по плечах місцевих жителів розглядається в’єтнамцями як загроза чи образа — отже, утримуйтесь від цього. Не прийнято під час розмови свердлити пильним поглядом співрозмовника.
 5. Коли ви у В’єтнамі відвідуєте буддійський храм, також дотримуйтесь кількох загальноприйнятих правил. Взуття зазвичай залишається біля входу. При виході не повертайтеся спиною до священних пам’ятників і скульптур — обходьте їх за годинниковою стрілкою. Можна виявити свою повагу до храму, пожертвувавши незначну суму грошей або купивши тут палички та квіти.
 6. В’єтнамці не регламентували певних правил для дачі чайових. Гіди, водії та обслуговуючий персонал готелю можуть отримати чайові за якісний сервіс. Чайові за обід у ресторані, що становлять близько 5% від суми замовлення, традиційно включаються до рахунку.
 7. В’єтнам є країною, що славиться низьким рівнем злочинності — тут можна безпечно гуляти ночами, звичайно не зазираючи у злачні місця та остерігаючись нетрів. Однак у великих туристичних центрах нерідко орудують кишенькові злодюжки, так що уважно стежте за своїми речами і не розсовуйте гроші по задніх кишенях штанів. Найбільш цінні речі, а також документи краще замикати у готельних сейфах.
Також цікаво  Що привезти з В’єтнаму? Не країна, а сувенірний рай

Ось такі нехитрі правила поведінки, коли ви відправляєтесь в тур до В’єтнаму.