До вашої уваги невеличка розповідь про транспорт Великої Британії, яким можна скористатись для швидкого переміщення в те чи інше місце цієї чудової країни.

Автобусний транспорт Великої Британії

У Лондоні, столиці Великої Британії, ви зможете вибрати для себе найбільш зручний і комфортний вид транспорту. Основним і найпопулярнішим способом пересування по місту давно став автобус. Щоб цей вид транспорту пересувався за розкладом навіть на найбільш завантажених вулицях, в Лондоні існують спеціальні смуги тільки для автобусного руху. Відомими на весь світ стали червоні двоповерхові автобуси — символ Лондона. Але по місту також їздять червоні і зелені одноповерхові автобуси. Є нічні і денні автобуси. Проїзд в перших дорожче, вони ходять з 23.00 до 05.00. Такі рейси позначені літерою N на табличці перед номером маршруту.

Всі автобусні зупинки легко помітити, так як вони позначені червоними літерами. Подивіться уважно, якщо на зупинці написано слово «Request», значить автобус зупиняється тут тільки на вимогу. На табло також вказані номери автобусів, які проходять по даному маршруту. Якщо номер транспортного засобу написаний жовтим кольором, то квиток на нього варто показати заздалегідь. Існують також зупинки на вимогу. Для цього потрібно заздалегідь натиснути сигнальну кнопку і водій зупиниться в потрібному для вас місці.

Вся територія столиці Великобританії розділена умовно на 6 концентричних зон, від перетину яких і залежить вартість проїзду. На знаках зупинки синім кольором вказано номер зони, в якій ви очікуєте транспорт. Квитки на автобуси можна купити в спеціальних автоматах, касах, кіосках з пресою або в метро. Іноді проїзд оплачується при вході водієві чи кондуктору. Курсують також міжміські автобуси. Проїзд в них дешевше ніж на поїзді, але і часу ви витратите більше.

Також цікаво  Про Велику Британію: корисна інформація і цікаві факти

Проїзд у метро

У Лондоні і Глазго є метро. Цей транспорт Великої Британії є одним із найшвидших способів пересування по місту. Станції метро позначені спеціальним круглим знаком. Метрополітен працює з п’ятої ранку до пів на першу ночі. У неділю пасажири знають, що метро починає працювати з 7 ранку і закінчує — на годину раніше, ніж звичайно. Квитки продаються в автоматичних і звичайних касах. Їх вартість, як і на автобусні, залежить від дальності поїздки. На всі види транспорту існують різні квитки, в тому числі проїзні.

Залізничний транспорт Великобританії

Поїздки на довгі відстані комфортніше і дешевше буде здійснити на поїзді. Важливо пам’ятати, що, якщо ви будете повертатися назад в той же день, то проїзд для вас буде дешевше. Існує система знижок для людей, які подорожують групою.

Користування таксі

Якщо ви вирішили переміщатися по місту на таксі, врахуйте деякі нюанси. Таксі бувають двох видів. «Чорні кеби» більш поширені. Вони працюють по лічильнику і зазвичай проїзд в них дорожче. Їх легко зупинити, піднявши руку на вулиці. Щоб дізнатися, чи вільно це таксі, зверніть увагу на дах. Якщо там горить жовтий знак, сміливо можете зупиняти його. В такому таксі може їхати 5 осіб. Ви зможете також скористатися послугами «Міні кеба». Він називається так, тому що може перевозити тільки 4 людини. Його потрібно замовляти заздалегідь. «Міні кеби» працюють без лічильників, тому про маршрут і ціну потрібно домовлятися заздалегідь. Вночі та на вихідних тарифи зростають.

Автомобіль в оренду

Також транспорт Великої Британії включає таку послугу, де можна вільно взяти автомобіль в оренду, якщо вам виповнився 21 рік (а в деяких випадках 25 років). Також потрібно мати при собі права і діючу кредитну карту. Вартість оренди автомобіля економ-класу складе десь 200-300 фунтів за тиждень. Слід пам’ятати, що рух в країні лівосторонній. Дороги в Великобританії хороші, існує розгалужена мережа трас. Автомобіль стане зручним транспортним засобом для подорожі в невеликі міста або сільську місцевість.

Також цікаво  Лондон — столиця Великої Британії і визначні місця

Якщо ж ви зібралися поїздити, наприклад, по столиці, варто пам’ятати, що ви можете зіткнутися з низкою незручностей. У Лондоні заплутана система вулиць, багато з яких мають тільки односторонній рух. Існують також обмеження по парковці. Вдень паркуватися можна лише на платних стоянках або в місцях, де немає ніякої розмітки і заборонних знаків. Інакше ви будете зобов’язані заплатити штраф.