Декілька слів про найпопулярніший транспорт Чикаго, яким користується не тільки місцеве населення, а й приїжджі туристи і гості міста з усіх кінців світу.

Міжнародний аеропорт О’Хара

Аеропорт О’Хара знаходиться в Північно-Західній частині міста в 27 кілометрах від Чикаго-Луп (діловий центр). Департамент авіації міста є оператором аеропорту. В середньому, до 2005 року, в аеропорту здійснювалося 2 663 зльотів-посадок в день і 972 246 — в рік. З них — менше 1% військовою авіацією, 3% авіацією загального призначення, 33% авіатаксі, і 64% комерційними регулярними рейсами.

У 2005 році аеропорт став найбільш завантаженим у світі за кількістю зльотів-посадок. Федеральний уряд змушений був накласти певні обмеження, для того щоб уникнути в подальшому затримок рейсів в О’Хара. В результаті аеропорт поступився пальмою першості аеропорту Хартсфілд-Джексон в Атланті, який зберігає її і сьогодні.

Шоста частина всіх відмін рейсів в країні відбувається в аеропорту О’Хара. Зараз аеропорт посідає друге місце після Хартсфілд-Джексон по завантаженості в країні і в світі. Тільки в 2007 році аеропорт пропустив 89 379 287 пасажирів.

О’Хара приймає літаки з 60 аеропортів інших країн. У 2005 році аеропорт був визнаний четвертими повітряними воротами Сполучених Штатів.

О’Хара — головний аеропорт Чикаго, проте, інший аеропорт — Мідуей на 11 кілометрів ближче до ділового центру міста.

Транспорт Чикаго: чиказький метрополітен

Зараз тяжко собі уявити транспорт Чикаго без метрополітену. Чиказький метрополітен третій в США по завантаженості після метро Вашингтону і Нью-Йорку. У 1892 році була побудована найстаріша частина Чиказького метро.

Також цікаво  Парки в Чикаго: відпочинок у парках та садах міста

До кінця XIX століття Чикаго став найбільшим в світі транспортним вузлом. Тут сходилося близько 20 ліній залізниці. Крім того, на озері Мічиган був відкритий порт. Вантажі між пунктами перевозити за допомогою ломового візництва стало складно.

У цій ситуації ініціативу проявили власники складів вина. Вони вивчили досвід будівництва метрополітенів в світі і, створивши акціонерне товариство, приступили до будівництва підземки в Чикаго. Домовласники виступали проти таких нововведень, але автори ідеї пояснили їм необхідність прокладки галерей для телеграфного і телефонного зв’язку. Таким чином, було проведено понад 70 кілометрів ліній під землею. Шляхи мали по 3 рейки, глибина закладки — 8 метрів.

Користь від пуску в експлуатацію метрополітену була очевидна, і в 1892 році відкрився пасажирський метрополітен, побудований на сталевих естакадах. У 1904 році було розпочато будівництво підземних ліній пасажирського метро.

Сьогодні Чиказький метрополітен має вісім ліній, загальна протяжність яких 170,8 кілометрів. Але, ця інформація може бути не зовсім точною. Тому, якщо це так, то прошу сповістити в коментарях нижче. Бо транспортні мережі постійно продовжують розвиватися.