Як не крути, а ногами по світу не находишся, тому транспорт Австралії, та й будь-якої країни світу, має велике значення для мандрівників.

Повітряний транспорт

Найзручнішим видом транспорту в Австралії вважається повітряний транспорт. Між містами країни досить велика відстань, так що найзручніше буде літати літаком. Що стосується інших видів транспорту, то залізничним транспортом далеко не заїдеш. Тому що в такій великій країні не скрізь він є.

Повітряний транспорт Австралії

Так, що тільки на літаку можна потрапити до Австралії. Будьте готові до такого повітряного польоту. Найбільші міста — це Сідней і Мельбурн. Кожен день в аеропорти цих міст прилітають літаки з різних країн і куточків світу. Тут діють авіалінії з Європи, Азії, Північної Америки та ін.

Але найбільшу кількість авіаперельотів приймають міжнародні аеропорти в містах:

 1. Кернс.
 2. Аделаїді.
 3. Перті.
 4. Брісбені.
 5. Хобарті.
 6. Дарвіні.

В Австралії працюють майже 25 міжнародних авіакомпаній. У кожної компанії є своє представництво.

Місцеві авіакомпанії здійснюють внутрішні перельоти по Австралії.

Літаком зручно і комфортно переміщатися по країні. Переліт займає від 35 хвилин між Канберрою і Сіднеєм до 4 годин між Сіднеєм і Мельбурном.

Морський і залізничний транспорт Австралії

Після прильоту в Австралію на літаку туристам пропонують вирушити в морський круїз уздовж узбережжя. У круїзі у туристів буде можливість побачити порти міст:

 1. Сіднея.
 2. Брісбена.
 3. Кернса.
 4. Мельбурна.
 5. Хобарта.
 6. Аделаїди.
 7. Фрімантла.

Досить популярний одноденний круїз до Великого Бар’єрного рифу. Протягом дня туристам пропонують подивитися кілька островів рифу. Але туристи все-таки вважають за краще шестиденний круїз. Він починається з Кернса і закінчується на мисі Йорк, а також з Таунсвіль в Кернс.

По морю

Залізниця добре розвинена тільки на південному і східному узбережжі. Вона з’єднуює міста Кернс, Сідней, Брісбен, Аделаїду і Мельбурн.

Також цікаво  Знайомство з Австралією: з чого починати огляд

Найвідомішою залізничною лінією вважається лінія, що проходить між Сіднеєм і Перт. Вона з’єднує відразу два узбережжя. Цю відстань можна подолати приблизно за 65 годин. Лінія проходить через пустелю Нулларбор Плейн. Але така поїздка на поїзді запам’ятається надовго. Потяги в Австралії комфортабельні. У них є бар, оглядовий майданчик і жива музика.

Залізничний транспорт Австралії

Квитки в поїздах є першого класу і економ класу. У пасажирів першого класу є доступ до бару, ресторану і розкішним купе. А в пасажирів економ класу тільки до буфету.

Автомобільний і громадський транспорт

Крім повітряного і залізничного транспорту в Австралії користуються великою популярністю автобуси дальнього сполучення. Подорожі в таких автобусах досить комфортабельні. Крісла в їх салонах розкладаються, є туалет, кондиціонер і відео устаткування. Автобуси завжди чисті. Але ось тільки така подорож на автобусі може зайняти і добу. Так, що подумайте, чи підійде такий вид подорожі.

Автобус

Кращою вважається подорож на автомобілі. Це найкращий спосіб побачити країну такою як вона є. Автомобіль можна взяти напрокат практично в усіх містах і аеропортах. Мінімальний вік водія повинен бути 21 рік. Вартість автомобіля залежить від його марки і місця, куди збираєтеся їхати. Оренда позашляховиків буде набагато дорожче, ніж простого транспорту.

Автомобільний транспорт Австралії

Кермо в автомобіля знаходиться праворуч, а рух лівосторонній. За правилами дорожнього руху водій і пасажири зобов’язані бути пристебнуті. На дорогах проводяться перевірки на наявність алкоголю в крові. Після того, як виїдемо на автостраду, то можна їхати зі швидкістю 100-150 км на годину. З собою не забудьте взяти питну воду та запасні колеса.

Ось і весь транспорт Австралії.

Також цікаво  Австралія — цікаві факти про міста цієї дивовижної країни