Давайте разом спробуємо пізнати дивовижний світ Австралії. Австралія — в перекладі з латинської мови означає південна земля. Вона займає цілий материк і розташована одночасно ж у двох півкулях: північній і південній. Австралію омивають відразу кілька морів: Арафурське, Тиморське, Коралове, Тасманове та два океани — Тихий і Індійський. А разом з островом Тасманія Австралія створила Австралійський союз.

Світ Австралії

На Австралійському материку є все: безлюдні напівпустелі, сухі рідкісні ліси, безліч коралових рифів і безліч дрібних островів.

Австралія розділяється на 6 штатів і 2 території, а за формою правління відноситься до федеративної парламентської демократії.

Населення в Австралії досить різне. 92% складають європейці, 7% — азіати і тільки 1% — аборигени. У країні є свій долар, і він дорівнює 100 центам.

В Австралії є 5 великих міст:

 1. Канберра — столиця Австралії.
 2. Мельбурн.
 3. Брісбен.
 4. Перт.
 5. Аделаїда.
 6. Сідней.

Що стосується клімату, то він тут різний. У південній півкулі може бути літо, а у північній півкулі — зима. Найтепліший період припадає на кінець осені та початок зими — з листопада по січень, а самий холодний на літо — з червня по серпень. Зміна періодів року досить помітна на крайньому півдні і півночі. Там в цей період випадають опади.

Столиця Австралії Канберра

Гармонійно доповнює світ Австралії місто Канберра — столиця країни. Це місто дуже красиве і прекрасно сплановане. У ньому багато зелені: налічується, приблизно 12 мільйонів дерев. Серед них ростуть найрізноманітніші дерева: берези, мигдаль, акації, евкаліпти і навіть японська сакура.

Також цікаво  Знайомство з Австралією: з чого починати огляд

Канберра територіально розділена на кілька районів. Кожен район відділений скверами, парками. Коли туристи потрапляють до Канберри, то у них складається враження, що вони на курорті. Тут є дипломатичний квартал, в ньому проходять всі дипломатичні зустрічі і угоди. А ось житлові квартали розташовані в північній і південній частинах.

Готелів у Канберрі досить мало. Туристам просто немає сенсу залишатися тут на ніч. Всі пам’ятки можна подивитися за один день.

Зручніше за все переміщатися по місту буде на велосипеді. Його можна взяти напрокат прямо в місті. Для велосипеда тут безліч доріжок і стежок.

Канберра досить сучасне місто. Так, що тут багато новеньких багатоповерхових скляних хмарочосів. У туристів буде можливість подивитися будинок уряду, що розташований в діловому центрі міста.

А в самому центрі Канберри створено штучне озеро Берлі Гріффін. Його створили на честь архітектора, що спланував місто.

Рослинний світ Австралії

Неможливо обійти увагою рослинний світ Австралії, який дуже багатий. Тут росте 22 000 видів рослин. На північно-східній частині країни розкинулися два види лісів: тропічний та листяний. На тлі пальм і папоротей ростуть всім знайомі і такі рідні дуби, ясени і берези. Північне узбережжя радує своїх туристів мангровими заростями. На східному узбережжі, і на острові Тасманії ростуть сосни Хуона і сосни Короля Вільяма. З них отримують найціннішу деревину. Евкаліпт в основному зростає на південно-східній частині і південному-заході країни. Тут росте величезна кількість різновидів акацій.

Рослини Австралії дивують і радують своїх відвідувачів. І велика частина їх зростає тільки на цьому материку. Розглянувши природу різних материків, можна зробити висновок, що раніше вони були єдиним цілим.

Також цікаво  Транспорт Австралії: по повітрю, морем, залізницею і по дорогах

Клімат Австралії досить своєрідний і не завжди багатий на воду. Тому евкаліпти, темно-зелені дерева, зонтичні акації своїм корінням проростають вглиб аж до 30 метрів. Так коріння вбирають вологу з великих глибин.

У північній частині материка ростуть тропічні ліси. Там клімат вологий. Дерева досить високі і прекрасно затінюють сонце своїми листяними верхівками. А на узбережжі можна погуляти в заростях бамбука.

Біля Великого Вододільного хребта ростуть вічнозелені ліси. Евкаліпти популярні на всій території Австралії. У них тверда деревина. Дерева можуть досягати у висоту аж до 150 метрів. Крім евкаліптів ще тут ростуть вічнозелені буки.

Тваринний світ Австралії

Тваринний світ Австралії порадує туристів так само, як і флора. Тут багато унікальних видів тварин. У країні в великих кількостях живуть:

 • качкодзьоби;
 • єхидни;
 • кенгуру;
 • валлабі;
 • кенгурові щури;
 • опосуми;
 • коали;
 • вомбати;
 • австралійські бандикути;
 • сумчасті миші.

Сумчастого диявола туристи можуть побачити на Тасманії.

Це рідний дім для собаки Дінго. В Австралії живе величезна кількість рептилій. Тут налічують 100 видів отруйних змій і 70 видів акул.

Тільки в цій країні ви побачите гігантських термітів і 700 видів птахів. Серед них особливо хотілося б виділити:

 • страуса ему;
 • казуара;
 • кукабарра;
 • лірохвоста;
 • папуг;
 • чорних лебедів;
 • тонкодзьобого буревісника.

Природа Австралії надзвичайно красива і неповторна. У ній живе безліч видів унікальних видів тварин і птахів. Варто сказати ще про корінного жителя цього материка — це собака Дінго. Їхні зграї дуже люблять нападати на овечі стада.

На величезних просторах мешкають великі варани, ящірки-молоха, килимові пітони, плащоносні ящірки. В Австралії водиться сама отруйна змія на землі — тайпан.

Також цікаво  Австралія — цікаві факти про міста цієї дивовижної країни

Серед морських хижаків виділяють величезного крокодила — лютий морський крокодил. Він дуже небезпечний і досить часто запливає в місцеві річки.

Але основною гордістю багатьох парків Австралії є саме жаби. Що стосується риб, то їх налічують близько 5 000 видів і всього близько 200 видів прісноводні. А ще у країні є дуже багато безхребетних, комах, молюсків. Серед найвідоміших видів можна виділити восьминогів, гігантських каракатиць. Зазвичай свої шлюбні ігри вони проводять біля берегів Затоки Спенсера.

Коштовності Австралії

У підземному містечку Кубер-Педі добувають найцінніший і красивий камінь опал. Він популярний у всьому світі. У кожному камінчику є частинка Австралії і його сонечка. Це шахтарське містечко знаходиться на сході Австралії.

Ці камені добувають на глибині 24 метрів, а іноді їх можна знайти в інших породах. Зазвичай опали залягають розгалуженими пластами.

Кожен камінь унікальний, дуже красивий за забарвленням. А ще кажуть, що опал має силу, і він її втрачає після обробки.

Природа сама створює опали красивими, так що втручання людини не обов’язкове. Зазвичай опали мають два або три кольори. Але іноді трапляються камені, що грають усіма барвами веселки. А після обробки камінь вже не так виблискує.

Ось чому в це містечко так прагнуть потрапити туристи. Адже тільки тут можна побачити і доторкнутися до недоторканих опалів, що виблискують своєю іскристою красою.

Австралія може похвалитися своєю виставкою перлів. Вона постійно проводиться в передмісті Дарвіна. Тут ви дізнаєтеся все про перлини, як їх збирають і обробляють в країні.

Ви щойно віртуально пізнали світ Австралії. А власними очима бажаєте побачити?