На сьогоднішній день Анкара є столицею Турецької Республіки і одним з найдавніших міст на території Малої Азії. Перші згадки про «Ансіра», як тоді називалась сучасна столиця Туреччини — Анкара, зустрічаються в записах VII століття. Уже тоді це місто мало велике значення, адже розташовувалось воно на перехресті торгових шляхів, які сполучали Європу і Азію.

Столиця Туреччини — Анкара

Крім прекрасних кліматичних умов і приголомшливих природних багатств, Анкара також приваблює туристів, які цікавляться історією. До сих пір городяни зберегли чимало старовинних будівель.

Так, особливо цікаві такі пам’ятки, як мечеть Аладдіна і мечеть Хаджі Байрам, які є найбільш старими мусульманськими релігійними будівлями Анкари.

Столиця Туреччини — Анкара, мечеть Аладдіна
Мечеть Аладдіна
Мечеть Хаджі Байрам
Мечеть Хаджі Байрам

Крім того, нескінченним потоком їдуть туристи:

  • до храму Августа, що відноситься до часів римської імперії і вельми непогано зберігся;
  • мавзолею-пам’ятнику Мустафі Кемалю Ататюрку, засновнику нинішньої Республіки;
  • оглядової вежі Атакуле;
  • Фортеці (Цитаделі). Стіни, що захищають основні будівлі були побудовані в VI (внутрішня стіна) і IX (зовнішня) століттях.

Пам’ятки Анкари

Напевно, столиця Туреччини — Анкара є тим містом, яке за свою історію (а вона бере початок ще в VII столітті) зуміло зберегти максимальну кількість історично-важливих споруд.

Найбільша кількість туристів, які відвідують Анкару, відправляється в подорож навколо міста, адже там можна познайомитися з дивовижними спорудами. Це храм Августа, зведений за часів розквіту Римської імперії. Велика частина храму вже зруйнувалася, але нижня частина будови і більшість стін все ще зберегли якусь чіткість ліній.

Столиця Туреччини — Анкара, храм Августа
Храм Августа

Також багато хто із туристів бажають відвідати Цитадель. Оточена двома рядами стін і розташована на пагорбі висотою близько 1 км, фортеця не тільки служила прекрасним притулком, але також відкриває дивовижний вид на все місто. Стіни зводилися з перервою в кілька століть.

Також цікаво  Подорож до Туреччини: пам’ятка туристам та гостям країни
Цитадель
Цитадель

Ще одним місцем, яке дозволить розглянути турецьку столицю з висоти пташиного польоту, є оглядова вежа Атакуле.

Столиця Туреччини — Анкара, вежа Атакуле
Вежа Атакуле

Розташована вежа в самому серці Анкари і була побудована в 1989 році. На самій вершині вежі (а її висота налічує 125 метрів) є невелика тераса, звідки відкривається приголомшливий вид, завдяки чому, столиця Туреччини — Анкара виглядає немов на долоні.