Столицею Таїланду Бангкок був оголошений в 1782 році, за указом правителя Рами I. Назва столиці склалася з двох слів: «банг» — назва невеликого поселення, яке знаходилось тут, в ті часи, «кок» — маслинові дерева, які ростуть навколо цього поселення. Самими тайцями столиця Таїланду — Бангкок ще називається як «Крунг Тхеп», тобто містом ангелів.

Столиця Таїланду — Бангкок

У Бангкоку можна побачити більшість пам’яток, які вважаються візитними картками країни. Перш за все, це архітектурні пам’ятники: храми і палаци. Найвідомішими з них є Храм Смарагдового Будди і Королівський палац. Саме сюди прагнуть в першу чергу всі гості країни. Також символом країни є скульптура лежачого Будди, розташована в храмі Ват Пхо.

Столиця Таїланду — Бангкок

У Бангкоку є також музеї, в яких зберігаються національні скарби культури. На промислових ринках завжди можна знайти безліч цікавих сувенірів.

Поряд з містом туристи можуть споглядати руїни стародавньої держави, Сад Троянд, який полюбився гостям країни за можливість побачити звичаї місцевих жителів, зоопарк. Також не варто залишати без уваги крокодилячу ферму і заповідник слонів.

Древнє Місто — це музей під відкритим небом. Тут знаходяться зменшені найбільш відомі пам’ятки культури Буддизму. Крім того, любителі східної архітектури обов’язково повинні відвідати китайський і індійський квартали.

Столиця Таїланду — Бангкок — це не тільки скарбниця національної спадщини, а й сучасне місто, що відповідає всім європейським стандартам. Сучасні готелі і різноманітне нічне життя дозволять насолодитися відпочинком в повній мірі.

Торгові центри Бангкока

Здійснення покупок в столиці Таїланду — обов’язкова частина програми відпустки майже всіх гостей цієї дивовижної країни. І, звичайно, найбільше число магазинів, де можна купити і одяг, і косметику, і електротовари, і галантерею — це Бангкок. Найбільш популярними торговими центрами столиці є:

  1. MBK. Ціни тут низькі і середні. Загальну атмосферу можна охарактеризувати як ринкову.
  2. Pratunam Market. Тут можна торгуватися, незважаючи на те, що ціни і так низькі. У цілому, цей торговий центр за своєю суттю — той же ринок. Тільки на відміну від вуличних лавок тут є кондиціонери.
  3. Central Department Stores. Речі в цьому торговому центрі вже дорожче, ніж у вищеописаних пунктах. Але тут вже можна знайти і товари від знаменитих брендів.
  4. Central World. Ціни варіюються від середніх до високих. Тут же розташовується кінотеатр і Duty Free Shop.
  5. Emporium. Низьких цін тут не знайти, та й товари в основному тільки від провідних марок.
  6. Siam Paragon. Це, мабуть, самий престижний торговий центр Бангкока. А відповідно, і найдорожчий. Товари виключно від відомих виробників зі світовими брендами. Тут же можна відвідати кінотеатр і Океанаріум.
Також цікаво  Острови Таїланду: відпочинок на будь-який смак

В’язниця Бангкок Хілтон

А ось ще одна цікавинка, яку має столиця Таїланду — Бангкок, точніше, його передмістя. У передмісті столиці розташована знаменита в’язниця Бангкванг, більш відома під назвою Бангкок Хілтон.

В’язниця була побудована в 1930-і роки, проте історія її починається з 1902 року. Тоді король Рама V наказав збудувати в’язницю для засуджених на тривалий термін. Однак у той час була лише виділена ділянка для будівництва. А зведення в’язниці почалося з 1927 року, під час правління Рами VI.

Спочатку в’язниця була розрахована на утримання до 4 тисяч ув’язнених. Однак цифри сьогоднішнього дня стверджують, що міститься там понад 8 тисяч осіб. Самі тайці називають це місце «Великий Тигр», асоціюючи Бангкок Хілтон, з пожираючим живцем людей тигром, звідки ніхто не повертається.

В Бангкок Хілтон відбувають термін засуджені до смертної кари, а також засуджені на термін більше 25 років позбавлення волі і ті, що відбувають довічне ув’язнення. Розмір камер у в’язниці — 24 м2. Іноді в одній камері знаходиться 25 осіб. Туалет не відокремлений від решти частини і розташовується тут же.

Годують в’язнів один раз в день. Раціон складають рідкий овочевий суп і рис. Всю решту їжі в’язні можуть купити лише за гроші, передані друзями і родичами. Якщо таких у в’язня немає, він змушений працювати на іншого ув’язненого, щоб добути собі їжу.

Через антисанітарні умови і погане харчування, в Бангкок Хілтон поширені різні захворювання: холера, малярія, гепатит, дизентерія та ін.

Гігантські гойдалки

Однією з найбільш вражаючих пам’яток, якою продовжує дивувати столиця Таїланду — Бангкок, є Гігантські гойдалки — два стовпи висотою 27 метрів, з’єднані поперечиною нагорі.

Також цікаво  Про Таїланд: знайомство з країною та цікаві факти

За велінням короля Рами I в 1784 році були виготовлені ці гойдалки. Використовувалися вони під час церемоній на святах на честь грудневого збору врожаю рису. Під час церемонії три команди добровольців по черзі розгойдувалися на гойдалках, таким чином, «злітаючи до Небес». Метою ж цього розгойдування був підвішений на висоті 25 метрів мішечок з срібними монетами. Його команда повинна була схопити зубами. Однак нерідко ця гра закінчувалася смертю. Король Рама VII, в 1932 році, змагання на цій споруді заборонив.

За час існування гігантських гойдалок, споруда кілька разів піддавалася реконструкції. Перша реконструкція проводилася через удар блискавки в споруду. Останнє відновлення проводилася в 2005 році. Під час неї опорні стовпи і перекладини були повністю замінені. В результаті, реконструкція зайняла майже рік. Оригінал був відправлений до Національного Музею Бангкока.

Сама церемонія була взята з індо-брахманского епосу. За легендою, бог Шива був відправлений на Землю. Він повинен був перевірити пророкування про те, що гори впадуть в океан, якщо залишать свої нори змії і знову будуть жити в морі. Шива вигнав змій в море, але падіння гір не відбулося. З тих пір в грудні (що збігається з часом збору врожаю), Шива відвідує в знак поваги Землю. Хлібороби ж в цей день просять хорошого врожаю і дякують Шиві.

Ну то як, на вас справила враження столиця Таїланду — Бангкок? Тоді не треба мешкати, а збиратись в дорогу.