Пекін — столиця Китаю. Один з найбільших культурних і фінансових міжнародних центрів. Місто розташоване на півночі Хуабейської рівнини. Площа Пекіна — 16,8 тисяч квадратних кілометри. Населення перевищує 11 мільйонів чоловік.

Столиця Китаю місто Пекін
Привітні китаянки

Столиця Китаю — місто Пекін

Пекін — місто з давньою історією та багатими культурними традиціями. Він має важливе історичне та культурне значення не тільки в Китаї, але і у всьому світі. Більше 200 туристичних об’єктів приваблюють сюди людей з усіх куточків світу. Це і найбільший в світі замковий комплекс «заборонене місто», і древній імператорський сад — парк Бейхай, і літній імператорський палац — парк Іхюань, і багато інших.

Парк Бейхай
Парк Бейхай
Столиця Китаю місто Пекін, літній імператорський палац — парк Іхюань
Літній імператорський палац — парк Іхюань

Всього в Пекіні налічується близько 7 309 історичних і культурних пам’яток давніх часів. 42 з них віднесені до пам’ятників загальнодержавного значення, 222 об’єкта — до міських пам’ятників.

Пекін — великий залізничний та авіа вузол. У місті працює зручна мережа міського транспорту. Тут розвинені майже 600 ліній автобусів і тролейбусів, відкрито 4 лінії метро, ​​свої послуги туристам надають таксі і велорикші.

У Пекіні є кілька великих торгових районів.

  • Вулиця Ванфуцзін зі 100-річним ринком.
  • Сіданська торгова вулиця з численними супермаркетами і ресторанами.
  • Магазинчики шовку на торговій вулиці Сюшуйцзе.
  • Антикварні і художні лавочки вулиці Люлічан.

Пам’ятки Пекіна

Столиця Китаю має величезну кількість історичних та культурних пам’яток давніх часів і сучасності.

На честь нашого століття споруджено Вівтар століття китайської нації. У ньому поєднуються риси традиційної та сучасної китайської архітектури. Вівтар служить місцем виховання патріотичного духу китайської нації.

Також цікаво  Про Китай, про який так багато сказано, знято і написано

Цікавий ансамбль руїн Юаньмін’юань — стародавнього місця відпочинку імператора за часів царювання Кансі і Цяньлуна. А також старовинний витончений парк Бейхай. У літньому палаці Іхеюань зібрана велика колекція коштовностей і предметів старовини.

У 40 км від Пекіна розташований монастир Таньчжеси, будівництво якого почалося ще до будівництва Пекіна, тобто більше 1700 років тому. В околицях столиці можна відвідати Тринадцять мінських гробниць, де поховані імператори їхні численні дружини, а також члени імператорських сімей.

Велика Китайська стіна
Велика Китайська стіна

Грандіозним видовищем відкривається ділянка Великої китайської стіни — застава Бадалін, в 75 км від центру Пекіна. Обов’язково варто відвідати:

  1. Храм Неба з чітким геометричним плануванням, де династії Мін і Цин здійснювали жертвопринесення Небу.
  2. Відому площу Тяньаньмень в центрі Пекіна.
  3. Найбільший в Пекіні ламаїстський монастир Юнхегун.
  4. І, звичайно ж, імператорський палац «Заборонене місто»!
Столиця Китаю місто Пекін, храм Неба
Храм Неба
Заборонене місто
Заборонене місто

Свята та розваги в Пекіні

Столиця Китаю — місто Пекін надає змогу туристам знайти безліч розваг і об’єктів культурного відпочинку. Великою популярністю користуються чайні. Тут можна насолодитися справжнім китайським чаєм з дотриманням традиційних ритуалів, послухати оперу і подивитися уривки їхніх традиційних театральних вистав. Особливо виділяється чайна Лао Ше і чайна Тяньцяо.

Більше 2 000 років в Китаї показують циркові вистави. Віртуозні номери, відточена техніка і барвисте шоу китайського цирку відоме у всьому світі. Особливим мистецтвом з давньою історією вважається пекінська опера. Її виконання поєднує в собі спів, пантоміму, декламацію і танець.

Столиця Китаю місто Пекін, Пекінська опера
Пекінська опера

У свято Весни (з 1 по 7 січня за місячним стилем) в Пекіні проходить храмовий ярмарок в Дітань. Програма ярмарку включає в себе церемонію жертвопринесення Землі, концерти, національні шоу тощо. У листопаді в столиці проходить приголомшлива виставка «квіток Пекіна» — хризантем. На ній демонструються тисячі видів хризантем, влаштовуються конкурси на найкрасивішу хризантему, виступають майстри традиційного мистецтва — ікебани. І цим всім і не тільки порадує вас, а також здивує столиця Китаю — Пекін.

Також цікаво  Визначні пам’ятки Китаю: Велика Китайська стіна, Теракотова армія, Заборонене місто