Як би там Дієго Веласкесу не хотілося б, однак місце, де повинна була знаходитись столиця Куби — Гавана виявилося не зовсім придатним для життя людей за своїми кліматичними умовами. Заважала велика кількість боліт, які негативно позначалися на кліматі цієї місцевості. Через два роки місто було перенесене, де знаходиться і понині.

А зараз читайте більш детально про те, як Гавана стала столицею Куби — Острова Свободи. Запевняю вас, що буде дуже цікаво, адже знайомитись із країнами світу, читати про їхню історію можна за допомогою Інтернету. Що ви зараз і робите.

Історія столиці Куби

Нове розташування міста Гавана дозволило зайняти стратегічно важливу територію. Бухта Гавани виявилася найзручнішим місцем для групування судів, що перевозили різні цінності, включаючи і коштовні метали (золото і срібло). Тут збирався караван суден з різних країн, щоб разом перетнути Атлантичний океан. Таки чином, поселення швидко зміцнювалося і зростало. Іспанський губернатор вибрав Кубу своєю резиденцією, і король присвоїв Гавані статус міста з власним гербом.

В ті часи конкістадори займалися пограбуваннями місцевого населення на Американському континенті. Перевозячи свої скарби морським шляхом, вони змушені були робити зупинку в порту Гавана. Це стало для піратів, як червона ганчірка для бика, і «джентльмени удачі» морського розбою з різних європейських держав (Англії, Франції, Голландії) не проти були відкусити ласий шматок.

Для європейських морських держав були привабливі території Нового Світу, де Іспанія зайняла вже свою нішу в Карибському басейні. Намагаючись послабити вплив Іспанії на цих територіях, європейці використовували «бандитські» способи: піратство.

Також цікаво  Бюджетний відпочинок на Мальдівах з незабутніми враженнями

Столиця Куби — Гавана

Передбачаючи майбутні загрози з боку моря, Гавана змушена була будувати укріплювальні споруди. Сприятливим фактором у захисті Гавани є вузький прохід в бухту, який дозволив забезпечити максимальну безпеку. Два укріплення були побудовані зі східного боку, і два — з західного. Найперше укріплення Ла-Фуерса стало фортецею з бійницями і великою кількістю гармат. Ця споруда була споруджена в найвужчому місці проходу в бухту. Однак це не завадило одного разу в нічний час проникнути туди піратському кораблю. Але він знайшов там свій останній притулок.

Зробивши з цього випадку висновки про те, що столиця Куби — Гавана потребує ще більшого захисту, і однієї фортеці мало для повної безпеки, вирішено було звести ще одне укріплення. На протилежному березі вузького входу в бухту, на східній стороні, почалося зведення ще однієї фортеці — Ель-Морро. Таки чином вхід в бухту міг прострілюватися з двох сторін.