Севастополь — це місто, яке пережило чимало воєн, і тепер воно по праву носить звання міста-героя. Для того щоб повернутися до часів героїчної оборони міста, не потрібна машина часу. Потрібно всього лише піднятися на гору з дивною назвою — Сапун-Гора.

Сапун-Гора — багата спогадами героїчного минулого

Назва походить від тюркського слова, яке в перекладі означає мило. Глину для його виробництва добували біля підніжжя цієї гори, яка височить над морем на двісті сорок метрів. Видобуток спеціальної глини під назвою «кил» тривав довгі роки.

Саме її висота і розташування на підступі до міста, зробило її ареною багатьох запеклих боїв. Майже за сто років до Другої Світової війни біля підніжжя гори розгорнулася не менш кровопролитна битва. Противниками в ній стали російські та англо-французькі війська. Після переможного закінчення Другої Світової, влада видала указ, про створення на вершині Сапун-Гори меморіального комплексу, в честь всіх здобутих перемог і людей, які віддали життя за свою незалежність.

Діорама

Центральне місце на Сапун-Горі займає Діорама. Вона являє собою величезне полотно, яке має напівкруглу форму, і на якому відображено на диво точне зображення штурму. Трохи попереду розмістився предметний план, де кожен зможе побачити справжні предмети, зброю і листи часів Другої Світової війни. Перш ніж меморіальний комплекс відкрили, картину, зображену на величезному полотні, обговорювали фахівці різних видів військ і історики-фахівці. На диво точне зображення штурму створює відчуття, якоїсь сповільненої зйомки. Ефект завмирання, який ось-ось мине й запеклий бій продовжитися, а ми опинимося в самому його центрі. Реальні люди, намальовані з портретів тих часів, реальні події, застиглі на тому місці, де вони відбувалися — це нагадування, яке змушує кожного задуматися і пам’ятати.

Також цікаво  Одеський оперний театр, відроджений з попелу: як це було

Крім предметного плану і полотна присвяченого штурму, які розміщені в верхньому залі, на горі знаходиться і постійно діюча експозиція. Вона присвячена обороні і боям за Севастополь і Крим, і знаходиться в нижньому залі. Організована і окрема невелика виставка, яку присвятили створенню самої Діорами. Тут же розмістилася і одна з найбільших виставок військової техніки часів Другої Світової війни.

На невеликій відстані від Діорами, тут же на Сапун-Горі, споруджений Обеліск слави. У його підніжжя горить вічний вогонь і пісня «Сапун-Гора» звучить кожні п’ять хвилин.