Про В’єтнам, який з давніх давен цікавив подорожніх людей, а зараз туристів, сказано у відкритих джерелах чимало. Але зайвим не буде нагадати ще раз про цю екзотичну країну. Столицею країни — є Ханой. А ще ту дуже багато цікавих місць, які варто було б відвідати.

Цікаві факти про В’єтнам

  1. Чимало місцевих мешканців у В’єтнамі носить традиційні капелюхи, які захищають від сонця, падіння кокосів з пальм, а іноді навіть правлять за тарілки для крабів.
  2. Справжнім надбанням В’єтнаму є картини з шовку.
  3. У В’єтнамі дуже висока середня тривалість життя, тому тут багато тих, хто вже відзначив своє століття.
  4. В’єтнамські донги, місцеві гроші, зроблені з пластику, а не з паперу. Вони не рвуться, не мокнуть і майже не брудняться.
  5. В’єтнам посідає друге місце у світі з виробництва кави. Весь урожай іде на експорт.
  6. В’єтнамці найчастіше купаються в одязі.
  7. В’єтнамські джунглі — вкрай небезпечне місце, людина без спеціальної підготовки тут просто не виживе.
  8. У країні вельми популярні шахи, шашки, доміно, нарди та інші настільні ігри.
  9. На похоронах заведено веселитися, а не сумувати.
  10. Правила дорожнього руху суто номінальні — на практиці ніхто їх не дотримує.

Грошова одиниця, особливості обміну валют

Грошова одиниця — в’єтнамський донг (VND), 1 донг містить 10 хао, або 100 су. Їхати до В’єтнаму потрібно з доларами або євро, гривні у країні не обмінюють. Обміняти валюту можна у банках, обмінних пунктах, ювелірних магазинах, на ринках та в аеропортах — курс усюди однаковий. Радимо не міняти гроші у приватних осіб — серед них чимало шахраїв. Через те, що в’єтнамські гроші зроблені з пластику, можна не боятися намочити їх у морі чи під дощем. За екскурсії треба сплачувати доларами. У великих містах можна користуватися міжнародними кредитними картками.

Також цікаво  Про Далат або Маленький Париж у В’єтнамі з Ейфелевою вежею

Пам’ятки

Про В’єтнам кажуть, що ця країна багата на екзотичні розваги, починаючи з відвідування національних парків та різних культурних пам’яток, таких як партизанські тунелі Ку-Чі, до поїздок на слоні та зміїних ресторанів. У національному парку бухти Халонґ можна помилуватися одним із наймальовничіших краєвидів на планеті. У місті Хюе жили останні імператори династії Нгуєн, і від них залишилося чимало гарних імператорських палаців та пагод.

Наймальовничіші краєвиди на планеті

Незабутні враження вам гарантовано, якщо відвідаєте руїни фортеці Кинь-Тхань, заборонене пурпурове місто Май-Ной та пагоди Тьєн-Му. Неподалік від порту Камрань розташований гірський курорт Да Лат з відомим готелем «Crazy House». Специфіка готелю в тому, що він розміщується у справжньому, живому дереві.

Хойян рясніє старовинними буддистськими пам’ятками та мальовничими місцинами, у Дананґу можна помилуватися заповідником «Мармурові гори» Нґу-Нань-Сон, з унікальними пагодами та скульптурами.

Відпочинок та розваги

Про В’єтнам ходять чутки, що це ідеальна країна для пляжного відпочинку. Пляжів тут багато, і майже всі піщані. У межах міст пляжі переважно безкоштовні та обладнані для туристів, за шезлонги та парасольки від сонця беруть платню, утім, незначну.

Про В’єтнам ходять чутки, що це ідеальна країна для пляжного відпочинку

Дайвінг у В’єтнамі вважається одним із найдешевших у світі, а підводний світ тут вельми багатий і різноманітний. Найкращими пунктами для дайверів є Нячанґ, Хойян, острови Фукґок та Кондао, де серед коралових рифів можна побачити безліч тропічних риб, раків та молюсків. Найкраща пора для дайверів — період з жовтня до квітня, на острові Фукуок — з листопада до травня. Також радимо відвідати національний заповідник Кондао, розташований на невеликому острівному архіпелазі, який утворений із 14 островів. У Кондао можна зустріти дуже багато ендемічних видів тварин і рослин, яких немає більше ніде на планеті.

Сувеніри

Одним із найпопулярніших сувенірів із В’єтнаму є традиційний солом’яний капелюх. Радимо скуштувати місцеві страви та взяти із собою як сувенір деякі соуси. У В’єтнамі можна купити одяг та вироби із шовку, але всі вони доволі дорогі. Дуже багато сувенірів пов’язано із морем, за невелику ціну тут можна придбати барвисті екзотичні мушлі, корали та навіть голки морських їжаків на пам’ять про В’єтнам. Окремої уваги варта кава «лювак», вироби зі срібла, перлів, червоного та чорного дерева, вироби зі шкіри екзотичних тварин, ліки та цілющі трави.

Також цікаво  В’єтнамська кухня: вишукана екзотика в’єтнамських блюд

Туристу на замітку

В’єтнам вважають однією з найспокійніших країн у Азії, стерегтися тут треба тільки кишенькових злодіїв та шахраїв, але й вони трапляються нечасто. Суворо заборонено фотографувати людей у військовій формі та військові об’єкти. Також ми радимо вам купувати воду в пляшках, не вживати напої з льодом у невеличких кафе, не намагатися їсти дуже багато екзотичних страв та фруктів, особливо на початку подорожі, та не зловживати алкогольними напоями. Ходити без гіда до джунглів суворо заборонено — є великий ризик натрапити на отруйних змій.