Починаючи розповідь про Далат, то слід зауважити, що це місто знамените завдяки Діснейленду Центральних плато, які знаходяться на висоті 1480 метрів над рівнем моря. Він розташований в місцевості з чудовим кліматом, прекрасними озерами, лісами, садами і водоспадами. Це місто вважається одним з найбільш чудових у В’єтнамі завдяки прохолодному клімату і навколишній природі.

Про Далат або Маленький Париж у В’єтнамі

Колись Далат називали Маленьким Парижем, і для підтвердження цього, була побудована мініатюра Ейфелевої вежі позаду центрального ринку. І взагалі, це найромантичніше місце у В’єтнамі. Щороку тут проводять свій медовий місяць тисячі закоханих. Так само, це улюблене місце:

  • поетів;
  • художників;
  • композиторів і всіх талановитих людей.

Промисловість міста в основному спрямована на вирощування квітів і овочів. Але найголовніше, Далат — туристичне місто. Щороку його відвідують понад 300 000 туристів. Для цього мешканці Далату намагаються створювати всякі «туристичні розваги і пам’ятки».

У 1950-х роках Далат був відомий завдяки полюванню, так як тут було в достатку диких тварин. Населення Далату становить десь 125 000 осіб (з часом ця цифра із зрозумілих причин міняється). Крім цього існує ще деяка кількість гірських племен.

У 15 кілометрах від Далату розташована Нова економічна зона.

Нинішній Далат був утворений ще у 1897 році, а повністю сформований — у 1912 році. Назва Далат перекладається як «Річка племені Лат».

За часів війни Далат вдало уникнув значних руйнувань. Він упав без бою перед північно-в’єтнамськими військами у 1975 році.

Також цікаво  Що привезти з В’єтнаму? Не країна, а сувенірний рай

Далат — місто вічної весни

Дуже часто про Далат називають «Містом вічної весни». Середня максимальна температура становить +24°C, а середня мінімальна — +15°C. З грудня включно по березень тут триває теплий і сухий сезон. А в дощові часи погода все одно залишається в більшості сонячною.

У Далаті знаходиться чудове озеро Сюан Хионг, яке названо на честь знаменитої в’єтнамської поетеси сімнадцятого століття.

Озеро  Сюан Хионг
Озеро Сюан Хионг

Навколо цього озера прокладено кам’яну доріжку. Ви можете взяти напрокат човна біля невеликого ресторану «Тхань Тхуі». Чудово виглядає це озеро з вершини пагорба «Палас Готель».

У 500 метрах від озера на схід знаходиться залізнична станція, яка не може бути залишена без уваги. Ця дорога пов’язує між собою вежі Тямів і місто Далат. Хоч ця лінія трохи зруйнована, все одно використовується як туристична пам’ятка. Цією дорогою ви зможете проїхати тільки до села Чаймат і назад.

Недалеко від Далату знаходиться готель Ханг Нга. Тутешні жителі називають його «Божевільний будинок». Цей загадковий готель являє собою кафе, художню галерею і пансіон в одній будівлі. Архітектура цього готелю загадкова, і чимось нагадує будинок з «Аліси в Країні Чудес». Тут є павутина, зроблена з проводів, великі печери, бетонний жираф, всередині якого знаходиться кімната, статуя оголеної жінки і багато іншого. Як би дивно не звучало, але більшість туристів після відвідування цього готелю залишаються під приємним враженням ще довгий час.

Цей готель був побудований в’єтнамським архітектором пані Данг Вьєт Нга, яка створила ще багато інших загадкових будівель (Католицьку церкву, Дитячий палац культури).

Резиденція французького губернатора — це будинок модерністського типу, побудований в 1933 році. Зараз він використовується в якості пансіонату. Для відвідування відкривається о сьомій годині ранку і аж до четвертої години вечора. Якщо ви хочете затриматися тут надовго, нагорі знаходяться номери з великими балконами, які ви можете зняти. Вартість на людину за ніч становитиме приблизно 45 доларів, а може і менше.

Також цікаво  Дивовижний В’єтнам та його прекрасна природа — не країна, а казка

А ось і ще про Далат є один цікавий факт. У 1933 році на території міста була побудована величезна вілла з 25 номерами, після чого була названа Літнім палацом Бао Дая.

Про Далат: палац Бао Дай
Палац Бао Дай

Нагорі палацу знаходяться покої імператора. Над каміном з’явилося доповнення — портрет Хо Ші Міна. З лівого і правого боку палацу знаходяться мідна королівська печатка і військова печатка. Цей палац розташований в сосновому гаю. Для відвідування це місце відкривається з сьомої години ранку включно до четвертої години вечора. При вході до палацу обов’язково потрібно знімати взуття. Для туристів надаються спальні номери.

У 1985 році на території В’єтнаму в Далаті були побудовані Квіткові сади.

Про Далат: Квіткові сади
Квіткові сади

У них представлена ​​велика кількість орхідей, гортензій, фуксії. У цих садах, в самому їх центрі, розташовано кілька кліток з мавпами. Сади відкриваються о сьомій годині ранку і працюють до п’ятої години вечора.

Одним з прекрасних місць є «Долина любові». У цьому місці ви зможете побачити далатських ковбоїв. Ця долина розташована приблизно в шести кілометрах на північ від озера Сюан Хионг.

У 1911 році туристичною визначною пам’яткою стали водоспади Камлі. Навколо них росте багато трави — чудове місце для проживання Далатських ковбоїв і коней. Водоспади відкриті з восьмої години ранку і до шостої години вечора. Про Далат ще довго можна розповідати, але хай ви краще все побачите на власні очі. Щасти вам!