Про Чикаго кажуть, що це третє за чисельністю населення місто в США після Лос-Анджелеса і Нью-Йорка, найбільший транспортний вузол і друге по фінансовій значимістю місто країни.

Про Чикаго

  1. Чикаго — адміністративний центр округу Кук, знаходиться в штаті Іллінойс. Розташоване місто на озері Мічиган, а також на березі річок Чикаго і Калумет.
  2. Це місто-мільйонер. Агломерація міста налічує близько 10 мільйонів жителів.
  3. Клімат в місті волого-континентальний. Тут вологе і жарке літо, холодна зима.
  4. Тут народилося багато відомих політичних і громадських діячів. Серед них: Барак Обама, Мішель Обама, Джейн Адамс, Уеслі Кларк, Род Благоєвич, Джон Ешкрофт, Стівен Дуглас, Пол Дуглас, Гілларі Клінтон і багато інших.
  5. У місті друга за величиною в Сполучених Штатах система громадського транспорту. Тут приблизно 152 маршруту автобусів, а метрополітен включає вісім ліній.
  6. У місті два аеропорти — великий аеропорт О’Хара розташований за межами міста, менший Мідуей — в Південно-Західній його частини.
  7. У місті знаходиться найвища будівля в Америці — «Вілліс Тауер». Висота будівлі 443 метри, будівля має 110 поверхів. На 103-му поверсі «Вілліс Тауера» розташований оглядовий майданчик, звідки місто видно як на долоні.
Вілліс Тауер

Історія Чикаго

Про Чикаго є багато цікавих історичних фактів. Наприклад, слово Чикаго в перекладі з мови індіанців майя означає «дикий лук». Селище Чикаго з’явилося в 1833 році, населення селища становило 350 осіб. Уже через п’ять років селище стало називатися містом, а в 1840 році в місті вже проживало 4 000 осіб. Приплив емігрантів в Чикаго, і швидкий розвиток промисловості міста були обумовлені вигідним географічним положенням. Місто знаходиться між Північчю і Півднем, що сприяло будівництву великої транспортної розв’язки. У 1856 році тут будують першу в країні каналізацію.

Також цікаво  Хмарочоси Чикаго, які прославились на весь світ і вражають красою

У 1871 році, під час Великої пожежі, згоріла велика частина Чикаго. Місто довелося відбудовувати заново, але саме це послужило причиною будівельного буму. Так місто стало архітектурним центром. Саме тут було зведено перший в світі хмарочос в 1885 році. А через сім років був відкритий університет, який є і нині одним з найбільш шанованих університетів світу. Кінець XIX століття став для Чикаго періодом індустріального та економічного зростання. У 1890 році населення міста склало 1,1 мільйона жителів, місто стало другим за величиною після Нью-Йорка.

У 1900 році був здійснений розворот річки Чикаго і побудований очисний канал, для того щоб вирішити проблеми з каналізацією і водою.

Чикаго в ХХ столітті

На початку століття про Чикаго заговорили по всьому світу завдяки зростанню організованої злочинності. У 20-х роках в місті було близько 20 злочинних банд на чолі з такими гангстерами, як, наприклад, Аль Капоне. Крім того, в місті розквітає афроамериканська культура, в першу чергу, джаз через приплив великої кількості афроамериканців. У 1942 році в університеті Чикаго була проведена керована ядерна реакція. У місті продовжують будуватися хмарочоси, в їх числі найвищий хмарочос в Америці Вілліс Тауер, в результаті 10 з 50 найвищих хмарочосів у світі знаходяться в Чикаго.

Друга половина ХХ століття ознаменувалася для міста субурбанізацією. Багато жителів мегаполісу поступово перебираються в передмістя. Місто знаходить своє обличчя і стає більш комфортним для життя. В останні десятиліття в місті з’явилася велика кількість театрів, які встигли завоювати популярність і визнання. Місто стає визнаним культурним центром. На підмостках Чикаго ставляться шоу і драматичні спектаклі, подібні бродвейським. У театрах міста починали кар’єру відомі актори: Джон Белуші, Майк Майєрс, Білл Мюррей, Кріс Фарлі, Гілда Реднер, Ден Ейкройд і інші.

Також цікаво  Життя в Чикаго: промисловість, торгівля, пам’ятки, культура, розваги

Портрет Чикаго

А тепер деякі відомості про Чикаго для туристів. Перше, що можуть побачити туристи в Чикаго — це, звичайно ж, аеропорт О’Хара, який є лідером за кількістю пасажирських перевезень. Крім того, тут величезні парки — Лінкольн Парк і Грант Парк, найбільша кількість у світі розвідних мостів.

У міста немає єдиного обличчя, є райони, населені, наприклад, тільки пуерторіканцями, білорусами, українцями, литовцями. Тут існує Чайна-таун, маленька Італія, острівець Південно-Східної Азії. А тому тут на кожному кроці італійська піца і найбільша кількість перуанських і польських ресторанів.

Щороку Чикаго відвідують близько 30 мільйонів туристів. Тут існує Художній інститут, подивитися експонати якого з’їжджаються любителі мистецтва з усього світу. У центрі міста цілу вулицю займають театри. Найбільш популярними в Чикаго є джазові концерти та Бродвейські постановки.

Частина Норт Мічиган Авеню, на якій розташовані найкрасивіші хмарочоси і найдорожчі магазини в світі, називається «Чудова миля» і є, мабуть, головною визначною пам’яткою міста.

Озеро Мічиган дивовижно красиве, як влітку, так і взимку. Для любителів водного відпочинку побудований спеціальний Неві Пірс, з якого відкривається вид на все місто.

Ось такі цікаві факти про Чикаго.