Мабуть, немає на земній кулі такої людини, яка б не знала, що таке Єгипет ще зі шкільних років. Але зайвим не буде ще раз нагадати, і ми зараз разом здійснимо віртуальну подорож до Єгипту — країну фараонів.

Арабська Республіка Єгипет

Столицею каїни є місто Каїр. В рідких випадках ртутний стовпчик термометра опускається нижче позначки +15°C, а температура +10°C єгиптянами прирівнюється до лютого морозу, і тоді більшість людей сидять вдома, гріючись біля кондиціонерів.

Каїр — столиця Єгипту

По всьому Єгипту можна бачити величезну кількість недобудов. Будинки, не вкриті дахом, не прирівнюються до житла і вони звільнені від податків. В багатьох випадках мешканцями зводяться двоповерхові будинки із незавершеним третім поверхом. Тому таке житло досить таки дешеве.

Завдяки тому, що в Червоне море не впадає ні одна ріка, то вода в ньому кришталево чиста.

Пустившись в подорож до Єгипту, і здійснюючи там покупки, якомога більше торгуйтеся, навіть тоді, коли ви цього ні разу в житті не робили. Треба сміливо просити удвічі менше і ви будете у виграші.

Географічне положення, рельєф та особливості клімату

Єгипет омивається з півночі Середземним, а зі сходу — Червоним морем. Країна володіє найбільшим штучно спорудженим каналом — Суецьким, завдяки якому забезпечується найкоротша відстань з Атлантичного до Індійського океану. Річкою Ніл перетинається країна з півдня на північ, що є однією з найбільш повноводних і довших річок земної кулі.

Суецький канал

Кліматичні умови в кожному регіоні різняться — від тропічного пустельного клімату до субтропічного. У літню пору року на градуснику можна побачити показник в +50°C, а вночі температура знижується до 15—18°C. Морське узбережжя має більш м’якіший клімат, з менш різкими коливаннями температури.

Також цікаво  Цікаві факти про Єгипет: корисна інформація для туристів

Взимку в Єгипті більш прохолодно з температурою січня +20—25°C, а нічної пори десь біля +10°C, а в пустельній зоні можуть бути навіть заморозки. Зимової пори та вже навесні можуть часто дути сухі гарячі вітри хамсин.

Грошова одиниця Єгипту та особливості обміну валюти

Зібравшись в подорож до Єгипту, кожному туристу на завадить знати, що грошовою одиницею країни — є єгипетський фунт (EGP), в одному єгипетському фунті міститься 100 піастрів. Обмін валюти можна здійснити в обмінних пунктах або банках, що працюють по буднях з 8:30 до 14:00. Також можна здійснити обмін і в готелі, але для подорожніх там не дуже вигідний курс. У багатьох великих готелях ціни вказані в доларах та євро, і ці валюти там приймаються до оплати. До того ж в курортних містах в готелях і ресторанах можна розраховуватися банківською карткою. Якщо потрібна готівка, то її можна зняти з банкомату, хоча різними банками за цю операцію береться різна комісія. В такому випадку потрібно завчасно з’ясувати, яка картка для користування в Єгипті буде більш вигідною.

Пам’ятки історії та культури Єгипту

Щоб подорож до Єгипту надовго запам’яталась, треба відвідати історичні місця, та ознайомитись з культурою країни. Тому відносно головних екскурсійних напрямків довго голову морочити не прийдеться, навіть тим, хто зібрався відвідати Єгипет вперше. Це:

 1. Знайомство з пірамідами.
 2. Відвідини храмів Луксора і Карнака.
 3. Подорож до Долини царів.
 4. Оглядини Сфінкса.
Подорож до Єгипту: Долина царів
Подорож до Єгипту: Сфінкс

Зазвичай перелік всіх цих пам’яток є в екскурсійній програмі, якою також передбачені відвідини Каїра. У місті можна буде заглянути до мечетей та найбільшого ринку на весь Близький Схід — Хан-ель-Халілі.

Кольоровий каньйон

Непогано було б відвідати ще й оази. Поблизу Каїра знаходяться оази Ель-Файюм, Бахарія і Біла пустеля поряд із Фарафра. У Синай мандрівники поспішають оглянути Кольоровий каньйон з десятками кам’янистих статуй, які мають химерні форми і наскрізь продуваються всіма вітрами. Також в цьому місці недалечко знаходиться всім відома гора Мойсея, де біблійним пророком було отримано від Бога десять заповідей.

Також цікаво  Цікаві факти про Єгипет: корисна інформація для туристів

Подорож до Єгипту: де відпочити і розважитись

Найпершим місцем, яке в першу чергу відвідується європейськими туристами — є пляж. Поряд з готелями всі пляжі утримуються в чистоті і доброму облаштуванні. Але далеко не скрізь рекомендують заходити в море босими ногами із-за коралів. Багато готелів можуть похизуватися власним «домашнім рифом»: поряд з пляжем знаходяться корали, де туристи можуть подивитися рибок.

Подорож до Єгипту: кораловий риф

Але більш краще буде ознайомитись із підводним царством в акваланзі. Також великою популярністю користуються круїзи Нілом, що проводяться на відстані між Луксором та Асуаною.

Наявність сувенірів

Майже кожен турист, відвідуючи Єгипет — країну фараонів, хоче щось привезти звідти з собою на згадку. Тому найбільшою популярністю серед туристів користуються такі сувеніри:

 1. Статуетки єгипетських богів.
 2. Малюнки на папірусі. До речі, будьте уважними, щоб не купити підробку малюнка на банановому листі.
 3. Кальян.
 4. Шкіряні вироби.
 5. Вироби із золота.
 6. Наявність черепашок, коралів та камінчиків. Слід купувати тільки в магазинах з обов’язковим збереженням чеку для показу на митниці.
 7. Килими.
 8. Різні сорти чаю.
 9. Наявність східних солодощів: халви, рахат-лукум, канафи та ін.
 10. Косметика та ефірні олії.

Туристу на замітку

Дами, відправляючись в подорож до Єгипту, повинні пам’ятати, що це мусульманська країна, тому вихід за межі готелю слід робити у вбранні, що закриває плечі і ноги. Щось вкрасти можуть не тільки на вулиці, а й в готелі, тому краще цінні речі зберігати в готельному сейфі. Не слід пити з-під крана воду і чистити нею зуби, бо є великий ризик набути розладу травлення на більшу частину подорожі. Слід про це пам’ятати навіть тоді, коли замовляєте собі коктейль із льодом.

Також цікаво  Цікаві факти про Єгипет: корисна інформація для туристів

Не буде зайвим ще раз нагадати: в місцях, де вхід в море встелений коралами, заходьте у воду в спеціальних капцях, та й плавайте біля коралів з обережністю.

Подорож до Єгипту: у пустелі

У пустелі теж можуть виникнути неприємності — це ймовірна зустріч із зміями, скорпіонами та іншими отруйними комахами. Тому, вирушаючи в подорож до Єгипту, взуйте високі черевики.