Давно пора вже налаштувати себе на подорож до Туреччини. Але, якщо ви вперше збираєтесь відвідати цю країну, то необхідно вам ознайомитись з деякими корисними порадами. Поїхали!

Подорож до Туреччини: пам’ятка туристам

Майже всі жителі Туреччини — мусульмани. Саме тому не слід безцеремонно клацати фотоапаратом. Обов’язково потрібно запитувати дозвіл у людини, якщо вона може потрапити в об’єктив. Жінок в накидках взагалі фотографувати не можна.

При вході в будинки і мечеті потрібно бути відповідно одягненим і роззутися, залишивши взуття при вході або взявши з собою загорнутим в пакетик.

Заборонено також вживання спиртних напоїв в громадських місцях.

Якщо не хочете неприємностей, не забувайте, що столицею Туреччини є Анкара, а не Константинополь.

Щодо чайових, негласним правилом є розмір в 10% від замовлення для офіціантів і близько 1 долара носіям. У таксі давати чайові не прийнято.

Як і в інших мусульманських країнах на території Туреччини всі і щодо всього торгуються. При цьому початкова ціна в результаті нехитрих торгів може стати в декілька і навіть більше разів нижче.

Воду краще всього купувати в бутлях. Водопровідна вода з санітарно-гігієнічної точки зору є чистою, але вона занадто хлорована, так що для пиття не дуже хороша.

Щодо грошей

Якщо ви вже пакуєте валізи в подорож до Туреччини, то не буде зайвим знати, що на території Туреччини національною валютою вважається турецька ліра. Обміняти будь-які валюти світу на національні гроші можна в банкоматах, а також обмінних пунктах і відділеннях банків, де також приймаються кредитні картки і туристичні чеки.

Також цікаво  Інформація про Туреччину: короткий інформаційний довідник

Банки працюють з понеділка до п’ятниці з перервою на обід. Однак ті відділення банків, які розташовані прямо в курортних зонах зазвичай працюють без вихідних, а банкомати доступні в будь-який час доби.

Турецька ліра — дуже нестабільна валюта, курс якої змінюється практично щодня. Тому не має сенсу обмінювати валюту до прильоту в країну. Крім того, слід бути уважними, щоб не отримати на руки (не тільки в обмінниках, але також і на ринках або в магазинах) банкноти менше 5000 лір, так як гроші такого номіналу були вилучені з ужитку в результаті інфляції.

Крім національної валюти на території Туреччини практично повсюдно можна розплачуватися американськими доларами або ж євро. Тому, навіть перебуваючи на території країни, немає сенсу міняти великі суми.

Варто також пам’ятати, що в багатьох місцях можна розплатитися чеками або кредитними картками, але при цьому з вас можуть взяти податок за переведення в готівку суми.

Покупки і магазини

Подорож до Туреччини — це не тільки гарний відпочинок, а й шопінг. На кожному курорті знаходиться величезна кількість магазинів і сувенірних крамничок. Багата історія країни дає можливість надати відпочиваючим приголомшливий вибір сувенірної продукції. Найчастіше це латунні і мідні вироби (часів Османської імперії), різьбленні вироби з дерева і традиційна кераміка.

Крім того, величезним успіхом користуються вази і шкатулки, виконані з оніксу або алебастру, а також прикраси з дорогоцінних металів і каменів.

Серед кулінарних сувенірів найбільш поширеними покупками є прянощі, різні сорти меду і конфітюрів (джемів). Купувати килими слід дуже уважно, так як туристи, загалом, не надто добре розбираються в якості подібної продукції і не можуть адекватно оцінювати її вартість. А ось що дійсно заслуговує на увагу — це одяг, особливо зі шкіри.

Здійснюючи покупки, слід обов’язково торгуватися, знижуючи ціну від початкової.

Магазини в Туреччині працюють 6 днів на тиждень, вихідним днем ​​вважається неділя. Ті магазини і крамниці, які розташовані недалеко від готелів зазвичай працюють до пізньої ночі, хоча звичайний час закриття подібних закладів — 19.00.

Також цікаво  Столиця Туреччини — Анкара, найбільше місто Малої Азії

Не варто забувати, що магазини і лавки можуть не працювати протягом декількох днів, коли тривають свята Шекер-Байрам і Курбан-Байрам.

Національна кухня

Подорож до Туреччини не значить, що ви будете задовольняти власний шлунок заготовленими припасами з дому. Хоча культура Туреччини значно відрізняється від нашої, але кулінарні смаки не дуже різняться. Традиційними продуктами вважаються баклажани, різні йогурти, соління, молочні продукти (зокрема, бринза), а також цибуля.

Особливе місце в ритуалі будь-якої трапези займає перше блюдо. Зазвичай, це суп, причому його подають не тільки в обід, але також на сніданок і вечерю.

При цьому можна прожити на території країни більше року і суп жодного разу не повториться, так як рецептів тут використовують безліч.

Крім того, турки вживають багато овочів. При цьому овочі у них використовуються не як гарнір, як прийнято у нас, а як окремі самостійні страви.

М’ясні страви найчастіше готують з баранини, телятини або козлятини. Свинину на території країни не вживають, так як це заборонено ісламом. Найбільш поширеними напоями вважаються чай і кава. Їх п’ють після їжі і нічим не розбавляють. Іслам забороняє вживати напої, що викликають бродіння, тому вина тут не надто популярні. Хоча місцеві умільці виготовляють напій «раки», який має приємний смак, але на вигляд дуже мутний.