Мальовничі парки в Чикаго розташовані вздовж озера Мічиган. Найбільш відомі з них: Грант парк, Міленіум парк, Лінкольн парк.

Парки в Чикаго

Між парками на набережній знаходяться пляжі, кілька пташиних заповідників, зоопарк, музейне містечко і морської пірс.

Грант Парк

Грант Парк названий так на честь генерала Вілліса Гранта. Парк розташований на площі 1,3 квадратних кілометра. Тут знаходяться історичний музей і музей астрономії, планетарій, а також величезний акваріум, в якому живуть 25 000 мешканців. До парку відноситься і штучний острів.

Парки в Чикаго: Грант Парк

Міленіум Парк

У північній частині Грант Парку розташувався Міленіум Парк. Відкрито парк було в 2004 році, і знаходиться він на даху автостоянки і депо. Міленіум Парк є пам’яткою міста. На сьогоднішній день це найбільший парк на даху будівель у світі. Площа Міленіум парку 101 000 квадратних метрів. Парк є зразком архітектури постмодернізму.

Парки в Чикаго: Міленіум Парк

У парку є три власні пам’ятки.

  1. Павільйон Прицкера. Архітектор Френк Гері спроектував естраду на 4 000 місць. Павільйон складається з поверхонь з нержавіючої сталі, за формою нагадує вітрила корабля або квітку. У павільйоні і на прилеглій до нього території, де можуть поміститися 7 000 осіб, зазвичай проводяться фестивалі музики.
  2. Золоті ворота. Це конструкція з відполірованої до блиску сталі, яка важить 110 тон. Зовні ворота нагадують краплю ртуті. У народі їх називають «боб». Ворота є твором скульптора Капура, володаря премії Тернера. Дзеркальна поверхня воріт викривлена ​​і відображає відвідувачів, небо і хмарочоси. Ворота встановили в 2004 році.
  3. Фонтан, виконаний за проектом архітектора Пленса. Дві вежі висотою 15 метрів складені з скляних блоків. Вежі занурені в воду. Між панелями — світлодіодні екрани. При висвітленні екрани показують обличчя жителів Чикаго.
Також цікаво  Транспорт Чикаго: міжнародний аеропорт та метрополітен

Чиказький ботанічний сад

Розповідаючи про парки в Чикаго, бажано нагадати і про чиказький ботанічний сад, який користується особливою популярністю. Ботанічний сад займає площу в 120 га: це трояндовий і японський сади. Він розбитий на трьох островах.

Чиказький ботанічний сад

У Чиказькому ботанічному саду одна з найбагатших колекцій тропічних рослин. Крім того, тут можна побачити і місцеві рослини, і екзотичні. Всього в саду налічується близько 2 мільйонів рослин. Територія ботанічного саду включає в себе 23 міні-садки такі, наприклад, як сад трьох островів — «Japanese Garden», сад «Aquatic Garden», в якому можна побачити лілії і квітки лотоса. Навесні в японському саду можна бачити магнолії, азалії і квітучу вишню, крім того, тут зигзагоподібні мости, де можна знайти усамітнення і спокій. У ботанічному саду є сад деревних рослин — «Lakeside Gardens», в якому в травні цвітуть яблуні, «Rose Garden», в якому близько 5 000 кущів троянд, а також «Water Gardens», де кілька тисяч видів морських водоростей, квітів і трави.

Чиказький ботанічний сад можна з упевненістю назвати музеєм рослин, розташованим під відкритим небом. Тут є свій маленький ліс, дев’ять островів, галявини, степи, озера. Крім того, струмки, водойми, рибні ставки. Ботанічний сад порівняно молодий, він був заснований в 1972 році. При ньому існує науковий центр, школа, бібліотека, в якій понад 25 тисяч наукових фільмів, журналів та книг, а також лабораторії.

Отже, парки в Чикаго — це щось неймовірно гарне і фантастичне.