Одеса — одне з найкрасивіших і незабутніх міст України. І не дивно, що саме в цьому місті був побудований один з блискучих театрів країни — Одеський оперний театр.

Одеський оперний театр: як це було

У 1809 році, знаменитий герцог де Рішельє замовив проект майбутнього театру знаменитому петербурзькому архітекторові Тома де Томон. А спостереження за самим будівництвом, герцог довірив місцевому архітекторові — Фрапполі.

У первозданному вигляді архітектурне диво проіснувало до 1820 року. Саме в цей рік будівля театру піддалася першій перебудові. Пізніше будівля перебудовувалася ще двічі в 1857, а потім в 1872 роках. Результатом цих «переробок» стала кам’яна стіна, уздовж всієї осі величних колон. Це дозволило збільшити загальну площу театру і фойє зокрема. Так само в цей час до театру було добудовано невелику кам’яну будівлю, яка служила вестибюлем. Споруда була споруджена з боку сусідньої вулиці, названій на честь герцога Рішельє.

Останні нововведення в архітектурі театру «не змогли» довго радувати відвідувачів і гостей. У 1873 році вони практично повністю «загинули» під час пожежі. І тільки в 1881 році, на місці згорілого будинку, Гельмер і Фельнер, архітектори, запрошені з Відня, змогли побудувати абсолютно новий Одеський оперний театр.

Про театр

Глядацька зала — ця частина театру, є, напевно, найкрасивішою і унікальною. Вона побудована в справжньому французькому стилі «рококо», а найбільш запам’ятовуючим її елементом є стеля. На ній розмістилися чотири величезних медальйона, на яких майстер зобразив чотири картини з кращих творів Шекспіра. Тут кожен шанувальник побачить сцени з «Гамлета» і «Зимової казки», «Як вам це сподобається» і «Сну в літню ніч».

Також цікаво  Страви на новорічному столі українців: 9 новорічних страв

У центрі стелі розмістилася величезна люстра. Витончені ажурні деталі, майстерно виконані рукою майстра, додають їй легкості й оригінальності. Однак не тільки центральна люстра, а й всі світильники і лампи в театрі вражають своєю красою і неповторною оригінальністю. До речі саме Одеський театр опери та балету, став першим театром, в якому для його освітлення було застосовано електрику. Не можна не відзначити і виконання зі смаком справжнього француза ліплення, яке прикрашає стіни і стелі, балкони та сходові площадки.

Гордістю театру є його завіса, яка була виготовлена на замовлення, за проектом автором якого став один з найвідоміших театральних художників Головін.

Одеський оперний театр має просто унікальну акустику, що дозволяє почути фрази, вимовлені пошепки в найвіддаленіших куточках залу для глядачів.