Розташування Таїланду в сприятливій кліматичній зоні дозволяє збирати врожай двічі-тричі на рік, крім зелені, що росте тут цілий рік. А буддизм, що сповідується більшістю жителів країни, практично не обмежує в споживанні їжі. Тому національна кухня Таїланду включає в себе всілякі види м’яса, багато рибних страв, що супроводжуються різноманітними овочами та фруктами.

Національна кухня Таїланду

На вулицях всіх міст Таїланду можна побачити багато торгових точок, що пропонують різноманітні закуски. Під час численних свят та вечірок, які дуже люблять проводити тайці, гостям обов’язково пропонують традиційні національні страви. Гості постійно знаходяться в оточенні закусок, тайського пива та місцевого віскі. Національна кухня Таїланду відрізняється від багатьох кухонь світу тим, що за її традицією, на столі з’являються всі страви одразу, щоб господиня насолоджувалася святом разом із усіма. Обов’язковою в тайському столі є прикраса страв. Все нарізається з великою акуратністю, з інґредієнтів викладаються вигадливі візерунки.

Жителі країни ставляться до їжі дуже дбайливо, вибираючи виключно свіжі продукти. Найчастіше у складі блюда можна зустріти рис. Серед фруктів центральне місце посідає кокос. Залежно від регіону країни, інгредієнт страв може бути замінений, наприклад, свинина часто замінюється птицею або креветками. Але будь-яка страва обов’язково збалансована за смаком.

Що мало вплив на рецепти страв тайської кухні

На кулінарні рецепти страв тайської кухні вплинули східні країни. Насамперед, це Китай та Індія.

У раціоні тайця завжди є виключно свіжі продукти, бо цьому сприяє місцевий клімат — урожай тут збирається по три рази на рік. У більшості страв є рис, проте спосіб його приготування специфічний для різних районів країни: на півдні він буде розсипчастим, а на півночі більш клейким. І їдять рис теж по-різному: розсипчастий рис їдять, використовуючи столові прилади, а клейкий — зминаючи у кульки, руками.

Також цікаво  Столиця Таїланду — Бангкок: тайці називають його містом ангелів

Рис може бути і окремою стравою, і гарніром. В останньому випадку його частіше подають з куркою (традиції півночі країни), або як супровід жаркого. Але незабутній тайський смак залишають всілякі соуси та прянощі, що завжди супроводжують традиційні страви.

На відміну від європейських традицій, суп у Таїланді подається наприкінці трапези. Широко споживається рисова локшина, що подається з м’ясним соусом. Маринована дичина чи свинина часто супроводжується гарніром — локшиною, приготовленою у формі своєрідних макаронів або виготовленою на яєчній основі. Популярним є також гострий салат.

Національна кухня Таїланду відома своєю різноманітністю фруктів та овочів. Також в її раціоні використовуються і специфічні фрукти:

  • джекфрут;
  • дуріан;
  • рожеві яблука;
  • саподіла тощо.

Це далеко не повний список щедрих дарів місцевої природи. Фрукти входять до складу солодких страв. Проте десерти у цій країні — явище не часте. Здебільшого це все ж таки рецепти, привезені європейцями.