Лондон — столиця Великої Британії, одне з двадцяти найбільших міст світу за кількістю населення, один з найважливіших політичних, культурних та економічних центрів. Хто ж не чув про це місто його визначні пам’ятки?

Лондон — столиця Великої Британії

Звернемося до історії цього неймовірного міста. Ще до завоювання Великої Британії римлянами на території теперішнього Лондона було кельтське поселення. Спочатку римляни заснували на цих територіях військовий табір. Пізніше тут заснували річковий і морський порт. Уже в ІV столітті місто стало важливим політичним центром. У період нормандського завоювання Лондон досяг піку свого розвитку: в ньому з’явилося безліч ремісничих цехів, купецькі гільдії, значно розширилися торговельні зв’язки міста. Офіційною столицею країни Лондон став на початку ХІІ століття. Після цього це місто стало активно розвиватися. З ХVІ століття в столиці Англії почали відкриватися і функціонувати великі торгові компанії, одна із них, знаменита лондонська біржа. Світове значення набуває і міський порт. Відповідно зростає і кількість населення Лондона, яке в ХІХ столітті досягло одного мільйона чоловік.

Більшість великих міст формувалися і розвивалися навколо єдиного центру. Лондон — столиця Великої Британії, виник в результаті об’єднання окремих міст і селищ. Відповідно, історично склалося так, що в столиці Великобританії виділяють кілька районів:

  1. Сіті — центр міста і торговий центр.
  2. Вестенд — аристократичний район.
  3. Істенд — район морської торгівлі.
  4. Вестмінстер — адміністративний центр міста.
  5. Сохо — центр розваг і відпочинку.

Історичні пам’ятки Лондона

Лондон — столиця Великої Британії, має безліч історичних пам’яток, чудових магазинів, нічних клубів. Деякі історичні місця міста стали не тільки його визначними пам’ятками, а й символами Лондона і країни в усьому світі.

Однією з найвідоміших і найкрасивіших пам’яток Лондона по праву вважається Букінгемський палац — офіційна резиденція Її Величності королеви. Він був побудований герцогом Букінгемським в 1803 році, а через 34 роки став королівською резиденцією.

Букінгемський палац

У Букінгемському палаці 661 кімната. Королівська родина займає тільки 12 кімнат, які розташовані в північному крилі споруди. Якщо королева перебуває в резиденції, то над дахом палацу піднімають королівський прапор. В такий час для відвідувачів палац закритий. З серпня до жовтня щорічно 18 кімнат Букінгемського палацу відкриті для відвідувачів. У цьому палаці розташовані твори мистецтва Королівського зібрання. Це унікальні предмети англійських та французьких меблів, севрський фарфор, скульптури Чантри і Канови, прекрасні полотна Рембрандта, Клода, Вермеєра, Рубенса і ін. Перед палацом в літню пору щодня, а взимку через день відбувається найцікавіше для туристів видовище. Це зміна варти на площі перед Букінгемським палацом, яка починається рівно об 11.30. Безліч туристів вважають обов’язковим побачити цю процедуру і зафіксувати її на фотоапарат або відеокамеру.

Також цікаво  Про Велику Британію: корисна інформація і цікаві факти

Лондон — столиця Великої Британії славиться ще однією відомою пам’яткою, якою є Тауер — головна архітектурна споруда романського стилю в цьому місті. За 9 століть своєї історії Тауер був і резиденцією королів, і скарбницею, і збройовим складом, і в’язницею, і навіть місцем страти в тому числі для багатьох відомих персон. Початком фортеці стало спорудження під назвою Білий Тауер. Воно було зведено за наказом Вільгельма Завойовника і призначалося для забезпечення безпеки його сім’ї на випадок масових громадських заворушень.

Нинішній Тауер

Нинішній Тауер — це цілий комплекс споруд. Тут є і скарбниця Британської корони, і середньовічний Королівський Палац, і вежа Мартіна. В останній діє виставка «Діаманти і корони: виготовлення королівських коштовностей». Також на території Тауера розташований Музей Королівського фузілерського полку. Ще з ХІV століття і до сьогоднішніх днів ця фортеця охороняється «біфітерами» (йоменами-стражниками). Саме вони беруть участь в традиційній церемонії і є гідами фортеці.

Ця унікальна за своїми масштабами і красою споруда має і таку ж бурхливу історію. Герцог Единбурзький справедливо зауважив, що лондонський Тауер встиг побувати і фортецею, і палацом, і монетним двором, і скарбницею королівських коштовностей. Тауер також був в’язницею. Пізніше він став обсерваторією, зоопарком. А зараз це дивовижне місце, що залучає безліч туристів. В добре захищеній Білій вежі жило свого часу королівське подружжя.

За часів, коли Тауер був в’язницею для обраних через «ворота зрадників» вели на страту в’язнів. Серед них було багато відомих людей, політичних діячів. За часів Реформації жорстоке ставлення до ув’язнених було нормою. Королівські коштовності, які зберігалися в Тауері — розібрані. Під час правління династії Стюартів був відновлений задум про створення музею військових досягнень Короля і країни. До 1834 року в Тауері був королівський звіринець, пізніше перетворений в зоопарк.

На сьогоднішній момент Тауер зберігає свої традиційні риси, включаючи одяг охоронців і ритуал зміни варти. У ньому представлена ​​величезна колекція королівських коштовностей: ложка короля (ХІІ століття), священна посудина, використана при коронації Карла 11 (1399 рік), корона Едуарда (1661 рік), корона королеви Вікторії, прикрашена рубіном «Чорний принц» (1838 рік) і багато іншого.

Також цікаво  Транспорт Великої Британії: автобуси, залізниця, метро, таксі...

Знаменитий Тауерський міст будувався 10 років (1884-1894 рр.). Він споруджений в готичному стилі і на момент завершення був найскладнішим розвідним мостом. Зараз міст оснащений сучасною системою ілюмінації й у вечірній час і вночі він виглядає дуже красиво і казково.

Найвідомішим історичним місцем в Лондоні є Вестмінстерське абатство. Воно побудоване на місці бенедиктинського абатства в часи Вільгельма Завойовника. З тих же часів воно служить коронаційною церквою для королів Англії. В абатстві вдало переплітаються зразки різних архітектурних стилів, так як спорудження багаторазово добудовувалося і змінювалося. У Вестмінстерському абатстві розташована усипальниця англійських королів, відомих державних і церковних діячів. Тут покояться Дарвін, Діккенс, Ньютон і багато інших.

Вестмінстерський палац

Недалеко від абатства знаходиться Вестмінстерський палац. Ця будівля Парламенту, побудована в неоготичному стилі. Палац складається з двох частин — Палати Громад і Палати Лордів. В період проведення сесій вхід в будівлю для туристів обмежений. Менш людно в Будинку Парламенту близько 6 години вечора.

Тут же на вежі Святого Стефана знаходиться і знаменитий годинник — Біг Бен. З 1859 року він показує точний час. Голосом Біг Бена став величезний дзвін висотою більше 2 метрів, діаметром до 3 метрів. Його назвали на честь замовника Бенджаміна Холла.

Лонодон — Біг Бен

Лондон — столиця Великої Британії, здавна знаходиться під покровительством Святого Павла. На місці двох соборів з 1675 до 1710 зводили Собор Святого Павла. Це другий за величиною собор після римського Собору Святого Павла. На західному фасаді лондонського собору розташовується вежа, в якій знаходиться головний англійський дзвін — великий Пол. Він просто величезний: важить близько 16 тон, а його дзвін чути в околицях на відстані більше 30 км. У Соборі Святого Павла розташована унікальна «галерея шепотів». Суть її в тому, що слова, сказані пошепки в одному кінці галереї, можна почути, приклавши вухо до стіни в протилежній стороні.

Знамениті площі Лондона

Лондон — столиця Великої Британії, відомий також своїми площами. Туристичним центром столиці стала Трафальгарська площа. Вона побудована в 1829-1841 роках. На честь перемоги англійців над франко-іспанським флотом при Трафальгарі на площі встановлена ​​колона Нельсона. Її висота становить 60 метрів. На Трафальгарській площі завжди людно і багато голубів.

У 1819 році створена знаменита площа Пікаділлі. Саме тут розташоване кафе «Рояль», яке служило улюбленим місцем зібрань літераторів і художників на початку ХІХ століття. Зараз ця площа користується популярністю у місцевих жителів.

Музеї і галереї Лондона

Більше 250 музеїв розташовані на території Лондона. Кожен зможе знайти для себе музей за інтересами. Деякі з цих культурних закладів здобули світову популярність. У 1753 році засновано один з найбільш великих світових музеїв — Британський. Його експозиції вважаються найбагатшими. Тут представлені пам’ятки первісного мистецтва Британських островів, єгипетської культури і Месопотамії, Древнього Риму та Греції, шедеври середньовічного мистецтва всіх континентів. У Британському музеї зібрані великі етнографічні колекції. Також в цьому музеї є прекрасна бібліотека, в якій зібрано близько 7 мільйонів різних книг, 105 тисяч історичних рукописів, 100 тисяч грамот, хартій, більше 3 тисяч папірусів.

Також цікаво  Транспорт Великої Британії: автобуси, залізниця, метро, таксі...

Любителі мистецтва ХІХ-ХХ століть можуть відвідати Тейт галерею, перші зали якої були побудовані на гроші промисловця, в честь якого вона і названа. Роботи великих Пікассо, Ван Дейка, Леонардо да Вінчі, Веласкеса представлені в Національній картинній галереї в Лондоні.

Найвідоміший у світі музей воскових фігур також знаходиться в Лондоні. Заснований в 1835 році музей Мадам Тюссо, один з найбільш відвідуваних в країні. На Бейкер-стріт 221 знаходиться музей Шерлока Холмса. Квартира-музей відомого сищика, описаного Конан Дойл, відтворена за твором.

Тортури середньовіччя детально відтворено в унікальному музеї жахів. Він відкритий з 1975 року в лондонській підземної в’язниці. Екскурсія по цьому музею максимально наближає відвідувачів до різноманітності тортур і жаху тюремного буття. Жертви тієї епохи: Марія Стюарт, Жанна д’Арк, Джек Різник та багато інших персонажів музею кажуть і рухаються, лякаючи людей. З камер в’язниці доносяться жахливі несамовиті крики ув’язнених, з усіх усюд з’являються скелети, тонкими струмками ллється кров, звучить похмура музика і демонструються знаряддя тортур. Все це залишає море вражень, але людям зі слабкими нервами і занадто вразливим краще подумати перед відвідуванням такого незвичайного музею.

Лондон — парки та інші визначні місця

Лондон — столиця Великої Британії славиться не тільки історичними місцями, музеями, а й чудовими парками. Гайд-парк — це найвідоміший лондонський парк. Раніше він служив королівськими мисливськими угіддями, хорошим місцем для дуелей. Близько парку розташоване озеро Серпентайн, яке облюбували яхтсмени. Недалеко від Музею мадам Тюссо знаходиться чудовий Ріджентс-парк.

Незабутніми стануть і вечірні прогулянки по Лондону, під час яких можна помилуватися гарно підсвіченими історичними будівлями міста. У столиці можна взяти екскурсію на знаменитих двоповерхових автобусах, пішохідну екскурсію по місту або проплисти на катері по Темзі.

Невід’ємною частиною британської культури стали паби, які обов’язково варто відвідати, побувавши в Лондоні. У столиці Великобританії безліч різних театрів (близько 50), мюзиклів, відвідавши які туристи і жителі міста можуть відмінно провести час.