Довідкова інформація про Туреччину не була зайвою ще жодному туристові чи то гостю цієї чудової країни. Бо життя в Туреччині багато чим відрізняється (або має спільні риси) від життя в інших країнах цього регіону.

Інформація про Туреччину: Анкара
Столиця Туреччини Анкара

Інформація про Туреччину

 1. Столицею країни є місто Анкара.
 2. Найвищою точкою Туреччини є згадувана ще на сторінках Біблії гора Арарат.
 3. Туреччина виробляє близько двох третин лісових горіхів у всьому світі.
 4. Кожен рік в Стамбулі відбувається проведення фестивалю тюльпанів. Щороку по всьому місту висаджується рівно стільки тюльпанів, скільки жителів в місті.
 5. Деякі куточки Туреччини можуть бути покриті снігом протягом півроку.
 6. Стамбул — є єдиним містом, яке одночасно знаходиться на Європейському та Азіатському континентах.
 7. Саме з Туреччини пішли по всьому світу тюльпани і кава.

Туреччина на карті світу, рельєф та особливості клімату

Туреччина займає площу 779 452 км2, 97% її території знаходиться в Азії — Анатолійський півострів та Вірменське нагір’я, а 3% — в Європі. Туреччина — це держава розташована між морями: Чорним з півночі, Егейським на заході і Середземним з півдня. У південному куточку Босфору та бухти Золотого Рогу знаходиться сучасне і чарівне місто — Стамбул.

Інформація про Туреччину: Стамбул
Стамбул
Кемер
Кемер

Різні регіони країни відрізняються між собою різними кліматичними умовами. Чорноморське узбережжя порадує помірним кліматом з середньою зимовою температурою +4°C, а літньою — +27°C, Середземноморське узбережжя набагато тепліше.

Також цікаво  Життя в Туреччині: культура, національні особливості і релігія

Грошова одиниця Туреччини та обмін валюти

А зараз інформація про Туреччину, що стосується грошей та їх обміну в країні. Грошовою одиницею Туреччини є турецька ліра (TRY), в одній лірі міститься 100 курушів. Обмінні пункти пропонують більш вигідний курс, але якщо виникне така необхідність, то для отримання місцевих грошей можна звертатись до банків, готелів і навіть пошти. Отримати довідки щодо обміну, які можуть запросити при перетині митниці, можна тільки в банках.

Субота та неділя вихідні не тільки в банках, а й обмінних пунктах, а в будні у більшості з них робота розпочинається з 8:30 і закінчується о 17:30, але буває так, що в кінці робочого дня валюту можуть не обміняти.

У місцях, призначених для туристів, можна розраховуватись в доларах, євро чи то банківськими картками. Банкоматів на вулицях міст більш, ніж достатньо, тому зняття готівки не буде проблемою.

Пам’ятки історії та культури

В більшості своїй Туреччину відвідують ті, хто збирається весь свій час присвятити відпочинку на пляжі, погойдатись на хвилях теплого моря чи то пірнути в розкішний басейн, насолодитись смаком свіжих фруктів і знаменитих східних солодощів. Але багатство Туреччини вимірюється не тільки кількістю курортів, а й чарівною природою та історичними пам’ятками.

Вам варто побувати:

 1. В соборі Айя-Софія.
 2. Блакитній мечеті.
 3. В палаці Топкапи.
 4. На площі Ахмедіє.
 5. В палаці Долмабахче.
 6. На Босфорському мосту.
 7. В бухті Золотий Ріг.
 8. В давньому місті Паммукале.
 9. В історичному регіоні Каппадокії.
 10. В історичному центрі Анкари.
Інформація про Туреччину: Каппадокія
Каппадокія
Анкара — замок
Анкара — замок

Ви отримаєте величезну кількість незабутніх вражень, відвідавши справжній хамам або «риб’ячий масаж» у Кангалі. Цікаво буде стати учасником якогось яскравого гучного свята, які турки з любов’ю і вмінням влаштовують не тільки для себе, а й для гостей.

Також цікаво  Столиця Туреччини — Анкара, найбільше місто Малої Азії

Святкування нового року — Навруз Байрам по зороастрійському календарю влаштовується 21 березня. 23 квітня — святкування Дня дітей, до яких тут відносяться з великою любов’ю. Закінчується місяць Ромадан святом Розговіння — Шекер Байрам: турки відвідують та вшановують своїх старійшин, вибачаються перед близькими і пригощаються солодкими ласощами, витримавши суворий 30-денний пост. 29 жовтня відзначається День республіки, тому в цей день влаштовуються демонстрації, феєрверки та концерти місцевих зірок. Головним релігійним святом є Курбан Байрам, яке відзначається у колі сім’ї.

Відпочинок та розваги в Туреччині

Це найбільш актуальна інформація про Туреччину, що стосується відпочинку та розваг.

Мабуть рекламувати пляжі Туреччини буде зайвим — вам і так відомо про них майже все. Також туристам тут пропонується покупатись в басейнах, відвідати хамам, поніжитись в мінеральних ваннах і отримати задоволення та заряд енергії від масажу.

Зараз Туреччина славиться як «країна all inclusive», яка має усталений розклад відпустки: алкоголь — пляж — анімація — під час перерв закуски. Але це не зовсім так. Активний відпочинок у Туреччині можна організувати на досить таки непоганих гірськолижних курортах, туди можна брати з собою навіть дітей. Походити чудовими пішохідними маршрутами та познайомитись з природними пам’ятками, а також безліччю історичних та культурних пам’яток.

Сувеніри з Туреччини

Туреччина славиться своїми килимами ручної роботи, тому вони є найбільш популярними покупками. А ще туристи їдуть сюди за ювелірними прикрасами, виробами зі шкіри: дублянками, плащами та куртками. Також не гребують придбанням турецького кальяну. Гурмани дадуть достойну оцінку ароматному меду з Мармаріса та турецьким солодощам.

Інформаційний довідник туристу про Туреччину

Загалом ця коротенька інформація про Туреччину складається із самих най-найкорисніших порад. В цій країні достатньо спокійно, але по вечорам не радять блукати вузькими вуличками, не залишайте без уваги власні речі де дуже людно, а цінні речі треба здавати на зберігання в сейфи готелю.

Також цікаво  Подорож до Туреччини: пам’ятка туристам та гостям країни

До відвідин мечетей жінкам потрібно підготуватись: на вас повинна бути одягнена довга непрозора спідниця, а ще візьміть з собою хустку.

Розпивати прямо на вулиці алкогольні напої сприймається як поганий тон. За куріння в недозволених місцях штрафують, якщо викинете мимо урни недокурений недопалок — теж отримаєте штраф.

Не фотографуйте туркень, одягнутих в чорний одяг, а турків — без їхньої на те згоди.

В асортименті клубних та ресторанних алкогольних напоїв можуть бути небезпечні напої — в країні нерідко фіксуються випадки, коли туристи отруюються неякісними спиртними напоями. От і вся інформація про Туреччину.