Хмарочоси Чикаго — це окрема тема для розмови. Тому тут підібрані деякі цікаві факти про них, адже вони прославились на весь світ і вражають своєю красою, неповторністю і величністю.

Хмарочос «Aqua» в Чикаго

Здалеку цей гігант нічим не виділяється від загального міського пейзажу. Однак, більш уважно розглянувши його, створюється враження, що це справжній водоспад, що вражає уяву своєю нереальністю. Хмарочос «Aqua» зведений недалеко від озера Мічиган. Незважаючи на футуристичний вигляд будівлі, вона не виділяється з панорами міста. Цього ефекту вдалося досягти завдяки прихованим здалеку горизонтальним лініям. При збільшенні кута огляду будівлі, більше видно хвилі. Якщо дивитися на хмарочос, перебуваючи біля нього, створюється відчуття, що на поверхні будівлі буквально шторм.

Хмарочос «Aqua» в Чикаго

Будівля має 81 поверх, висота хмарочоса — 250 метрів. Усередині розташовуються житлові приміщення і готель. На фасаді будівлі розташовані як би «озера». Роль озерної води грають вікна. Ефект створюється за допомогою приховування частини вікон нерівними подовженими виступами фасаду. Ефект мерехтіння на воді створюють вигнуті, хвилясті шибки і балкони. Крім того, вікна мають синьо-зелений відтінок, який важко відрізнити від кольору води. В оформленні будівлі використані консольні щити, що дозволяє, не затуляючи світло взимку, врятуватися від літнього сонця. Рівень нагріву будівлі дозволяє знизити світле забарвлення фасаду. «Aqua» був визнаний кращим хмарочосом у світі в 2009 році.

Хмарочоси Чикаго: вежа Трампа

Trump International Hotel and Tower — так офіційно називається знаменита вежа Трампа в Чикаго. Будівля, що є пам’яткою міста, друга за висотою в місті після знаменитого Вілліса Тауера і, також, є другою за висотою будівлею Сполучених Штатів. Trump International Hotel and Tower є кондомініум готель в центральній частині міста. Тобто, всередині розташовані, як готельні номери, так і житлові квартири. Хмарочос носить ім’я Дональда Трампа, будівельного магната та Президента США. Проектувала висотку знаменита будівельна компанія SOM, керував проектом архітектор Адріан Сміт. У здійсненні проекту брала участь і будівельна компанія Bovis Lend Lease.

Хмарочоси Чикаго: вежа Трампа

У 2001 році Трамп оголосив про те, що запланований хмарочос буде найвищим в світі. Однак після вересневих подій 2001 року плани були дещо скориговані, конструкція була змінена. Проте, в десятку найвищих хмарочосів світу висотка увійшла.

Також цікаво  Парки в Чикаго: відпочинок у парках та садах міста

Вежа Трампа 92-х поверхова. Вона перевершила знаменитий Центр Джона Хенкока в якості споруди з найвищою над рівнем землі житлоплощею. Але, після будівництва висотки Бурдж-Халіфа, Вежа Трампа втратила свій титул.

Отже, розповідаючи про хмарочоси Чикаго, гріх було б випустити із виду цей грандіозний шедевр архітектурного мистецтва.

Парк-Тауер в Чикаго

Відомо, що Чикаго, перш за все, славиться своїми чудовими хмарочосами. Одним з таких прикрас міста є Парк-Тауер. У будівлі 67 поверхів. Кути будівлі заокруглені, балкони «хвилясті», Вінчає світло-бежеву будівлю «корона» в формі піраміди, покрита міддю. На замовлення компанії Хаятт проектувала споруду фірма Lucien Lagrange & Associates. Будівництво хмарочоса обійшлося в 92 млн. Доларів, і було закінчено в 2 000 році.

Парк-Тауер в Чикаго

Висота будівлі 257 метрів. Нижні 20 поверхів займає фешенебельний готель Парк-Хаятт. На верхніх 45 поверхах розташувалися приватні апартаменти. До моменту закінчення будівництва, Парк-Тауер був найвищою в світі будівлею з залізобетонним покриттям. Бетонні панелі були обрані виходячи з простоти їх установки і невисокої вартості. Загальна площа покриття 2 220 кв. метрів. Покриття складається з 3 152 панелей вагою 7 940 тон. Закріплювали панелі за допомогою зварювання і болтів.

На даху піраміди висотки встановлений демпфер — сталевий масивний маятник, який важить 272 тони. Маятник в квадратній клітці підвішений на чотирьох тросах. Демпфер забезпечує стійкість будівлі.

Хмарочос Сірс-Тауер в Чикаго

Продовжуючи розповідь про хмарочоси Чикаго, слід сказати про хмарочос Сірс-Тауер, який був побудований в 1974 році і являє собою зразок прямолінійності і простоти. Він строгий, величезний і досить аскетичний, представляє якийсь «інтернаціональний» стиль, характерний для офісних висоток у всьому світі. Але пересічним його назвати важко. Через 30 років після того, як Сірс-Тауер був зведений, його визнали шедевром модернізму. Будівлю покрито склом «під бронзу» і алюмінієм, що робить її сяючою. Зведення хмарочоса, який вражає витонченістю і чистотою, обійшлося всього в 175 мільйонів доларів. Проте, Сірс-Тауер став справжнім «революціонером» в архітектурі висоток.

Хмарочос Сірс-Тауер в Чикаго

Будівля проектувалася на замовлення корпорації «Сіре і Робак». Проектом займалася фірма «Скідмор. Оуінгс енд Мерріл». Архітектор Грем вирішив зробити дев’ять окремих сталевих камер різних по висоті. Завдяки такій задумці, стіни споруди збудовані уступами, і висотка придбала оригінальний силует. У будівлі 110 поверхів. Вище 50-го поверху форми споруди варіюються. До 65-го поверху доходять тільки 7 уступів, до 89-го — 5, три інших уступи піднімаються до верхівки будівлі, на висоту 529 метрів.

Також цікаво  Життя в Чикаго: промисловість, торгівля, пам’ятки, культура, розваги

На сьогоднішній день Сірс-Пауер — найвища офісна споруда в світі, а за площею поступається лише Пентагону.

Чиказька біржа

Серед безлічі чудових хмарочосів Чикаго не останнє місце займає будівля Чиказької біржі. Хмарочос був зведений в 1930 році, і зараз вважається національним надбанням і історичним архітектурним пам’ятником. До 1965 року будівля була найвищою в місті. Проектував споруду Вільям Боінгтон. Прославилася будівля своїм стилем, висотою, скульптурами, кам’яним різьбленням, величиною торгових приміщень.

Чиказька біржа

Скульптури Майера прикрашають фасад хмарочоса. Статуя богині землеробства Церери вінчає висотку. Згідно з переказами, Церера була богинею врожаю і плодючості. Щоб встановити статую на хмарочосі, її по частинах доставляли наверх (всього 40 частин) і збирали на місці.

Зовні хмарочос Чиказької біржі виглядає грандіозним і стильним. Власники біржі дорожать своїм будинком і намагаються, у що б то не стало, зберегти його в якості біржі, незважаючи на історичні потрясіння.

Чиказьку біржу люблять туристи. Вона також стала улюбленим хмарочосом режисерів, які знімають будинок в своїх фільмах. Чиказьку біржу можна побачити в картинах «Недоторканні», «Проклятий шлях», «Темний лицар» та інших.

Вежа Джона Хенкока

Хмарочоси Чикаго також включають у свій перелік і вежі. Вежа Джона Хенкока побудована за проектом Генрі Кобба і Йо Мін Пея в 70-х роках минулого століття. Будівля має 60 поверхів, висота споруди 241 м. Відкриття будівлі спочатку планували на 1971 рік, але, через прорахунки в проекті, воно відбулося лише в 1976 році. Наприклад, потрібна була установка демпферів коливань (два демпфера по 300 тон) через надмірно високу амплітуду коливань.

Вежа Джона Хенкока

Крім того, в 1972 році будівля почала обсипатися. Склопакети, встановлені на вікнах, падали вниз буквально десятками. Тимчасово будівлю зашили в фанеру, поки виготовляли нові скла. В результаті довелося міняти фасади. Вся справа виявилася в рамках і в способах спаювання скла з рамками. Матеріали були міцними, але для великих панелей хмарочоса непридатними — з’являлися мікротріщини в рамках, і, під впливом вітру, склопакети з часом розсипалися.

Також цікаво  Мафіозі Чикаго: чиказький кулемет «Жахливий Томмі»

Вежа Хенкока стала першим в США повністю заскленим хмарочосом, що має форму паралелограма. Автори проекту отримали національну премію інституту архітекторів. Споруду кілька разів перепродували. У 2007 році хмарочос купила корпорація Broadway Real Estate Partners за 1,3 млрд. доларів.

Хмарочос Чикаго-Спайр: як це було

У Чикаго було розпочато будівництво надвисокого хмарочосу. Але через глобальну кризу будівництво призупинено в 2008 році. Архітектором будівлі став Сантьяго Калатрава. За проектом висота хмарочоса мала бути 609,6 метрів. У будівлі повинно було бути 150 поверхів. Очікувалось, що Чикаго-Спайр стане другим за висотою житловим будинком у світі. Спочатку проектувальники передбачали спорудження вежі в 115 поверхів. У вежі планували розміщення готелю і телекомунікаційного устаткування.

Хмарочос Чикаго-Спайр: як це було

Архітектор розповів, що ідею спірально закрученого хмарочоса йому підказала природа. Форма будівлі, за словами архітектора, повинна нагадувати закручену раковину равлика. Крім того, Калатрава уявляє собі хмарочос у вигляді закрученої цівки диму багаття, розведеного індіанцями на березі Чикаго.

Передбачалось, що спіраль буде робити оборот в 360 градусів, тобто кожен поверх повинен бути повернений на 2,44 градуса щодо нижнього. Кожен поверх будуть підтримувати спеціальні кронштейни. Верхній поверх буде поверхом загального користування, і стане оглядовим майданчиком для жителів. Також передбачалось розмістити в башті 1 193 кондомініумів.

Через незвичайної форми журналісти прозвали будівлю «гігантським свердлом».

Ось такі хмарочоси Чикаго: нині діючі, а деяким задумкам не судилося здійснитися.