Для туристів публікуються деякі цікаві факти про Єгипет. Ці знання їм допоможуть більш впевнено себе почувати і орієнтуватися в різних ситуаціях.

Географія Єгипту

Єгипет має кордон з такими країнами як Судан, Ізраїль, Лівія, а по морю межує з Йорданією і Саудівською Аравією.

Суецький канал

З північної частини країну оточує Середземне море, а на сході — Червоне. До Єгипту відноситься найбільш великий штучний Суецький канал, який був споруджений для того, щоб з’єднати між собою Червоне і Середземне моря.

Рельєф земної поверхні в Єгипті здебільшого рівнинний. У південній частині Синайського півострова розташовані невисокі гори (менше 2000 м), там же знаходиться найвища точка Катерин (2642 м).

Гірський ланцюг Етбай

Уздовж берега Червоного моря простягається гірський ланцюг Етбай із середньою висотою до 1000 м. Плато двох пустель, Аравійської і Лівійської, розділені долиною річки Ніл.

Цікаві факти про Єгипет: що потрібно знати перед поїздкою

Якщо ви зібрались в подорож до Єгипту, то на митниці необхідно дотримуватися наступних правил (з часом можуть змінюватися). Речі особистого користування дозволяється ввозити і вивозити з країни без внесення до митної декларації. Вноситися в декларацію повинні відеокамери (фотоапарати вказувати не потрібно). З країни можна вивезти товари на суму до 20 фунтів. Особи старше 20 років мають право провозити при собі до 1 л спиртних напоїв (більше 22 об.), і близько 2 літрів пива. Особам які досягли 15 річного віку дозволяється ввезення-вивезення 200 сигарет або 50 сигар. Ще митом не обкладається до 500 г кави, 50 г духів, 100 г чаю, 250 г туалетної води.

В Єгипет заборонено ввезення національної валюти, та це й не вигідно через курс єгипетського фунта. Ви зможете обміняти гроші в аеропорту в банках, які працюють цілодобово. Не забувайте перерахувати отриману суму і порівняйте поточний курс з курсом, зазначеним в отриманій квитанції.

Також цікаво  Подорож до Єгипту: Арабська Республіка Єгипет

Якщо ви хочете продовжити візу, то потрібно на кожен місяць перебування обмінювати як мінімум 180$ США. Коли ви обмінюєте гроші, потрібно показувати квитанції попередніх обмінів та паспорт з фотографією. При виїзді з Єгипту ви можете обміняти фунти на долари, але обов’язково пред’явивши квитанції про обмін. За умови, що ви ввозите або вивозите значну суму, потрібно заповнити валютну декларацію.

В Єгипет найкраще відправлятися літаком. Існують і рейсові і чартерні авіалінії. Врахуйте, якщо ви збираєтеся летіти не в складі бізнес-делегації або туристичної групи, то ціна квитків на авіапереліт може сильно відрізнятися.

Допускається провезення безкоштовно 20 кг багажу при поїздці економ класом і на чартерному рейсі. Незначний надлишок, звичайно, допускається, але при помітному перевищенні норми стягується оплата в розмірі 100$ США за 5 кг.

Правила поведінки в Єгипті

А це вже дійсно цікаві факти про Єгипет в ракурсі власної поведінки в країні. Так як Єгипет мусульманська країна, то в майках і шортах краще з’являтися тільки в курортних зонах. Жінкам не рекомендується одягатися в надто відкритий одяг, особливо, якщо ви подорожуєте на самоті. Ніхто ґвалтувати туристів не буде, але нав’язливість місцевих особин чоловічої статі дуже скоро набридне. Також не потрібно давати свою згоду, якщо вас запрошують випити чашечку чаю наодинці.

Жителі Єгипту розцінюють поведінку жінок з західних країн досить таки вільною, і такі ваші якості як надмірна дружелюбність і товариськість можуть бути сприйняті неправильно. Вибираючи в готелі що надіти, пам’ятайте: Єгипет — ісламська держава, жителі цієї країни віруючі люди. Строгий стиль одягу — це необхідна данина поваги до жителів Єгипту, гостями яких ви є.

Перш ніж сфотографувати людину, потрібно запитати її згоду, так як Коран не дозволяє зображувати людину і для глибоко релігійного єгиптянина це може бути неприйнятним. За надання послуг з вас вимагатимуть «бакшиш». Нормальним вважається бакшиш, який становить 5% від оплати послуги. Але якщо з вас просять 5 фунтів, то ви можете дати в 10 разів менше.

Також цікаво  Курорти Єгипту: Шарм-ель-Шейх, Ель-Гуна, Хургада, Сафага

У східних країнах є традиція торгуватися. І чим більш наполегливими ви будете, тим більш поважне буде до вас ставлення. Перед тим як купувати що-небудь або взяти таксі, заздалегідь домовтесь про ціну, і ні в якому разі не йдіть потім на поступки.

Цікаві факти про Єгипет: спеціальна поліція «Tourist Police»

Майже у всіх містах Єгипту є спеціальна поліція для туристів. Її можна впізнати по пов’язці на руці «Tourist Police». Службовець цієї поліції повинен допомагати, давати довідки і вміти говорити по-англійськи.

Жителі Єгипту, незалежно від статі, є палкими курцями. Також у них поширене куріння кальяну. У Єгипті він називається «дулі». Тютюн для кальяну може бути з різними смаками і ароматами і не має відношення до наркотиків.

Вихідний день у Єгипті — п’ятниця. Не варто турбувати мусульман до полудня в п’ятницю, Не вламуйтесь в магазини, і не призначайте зустрічі. Нічого не почне працювати, поки єгиптяни не відслужать п’ятничний намаз. Готелі по п’ятницях працюють як зазвичай.

В Єгипті сухий закон, тому спиртне ви зможете купити тільки на території ресторанів і готелів. Не потрібно пропонувати єгиптянам алкогольні напої і не показуйтесь в п’яному вигляді поза готелем.

Ось такі цікаві факти про Єгипет, які вам допоможуть у подорожі по цій країні.

Пересування по Єгипту

В межах Єгипту можна пересуватися різними видами транспорту:

 1. Повітряний транспорт. Літак в Єгипті — це найдорожчий вид транспорту. Обслуговування не на дуже високому рівні. Купівля квитків вимагає деяких витрат нервів і часу.
 2. Залізниця. Потяги — це комфортабельний транспорт (купе першого класу з кондиціонером). Квитки потрібно купувати за день до поїздки.
 3. Кінний екіпаж і автобус. Автобус — це найзручніший і популярний вид транспорту. Маршрути з’єднують найбільш віддалені точки Єгипту.
 4. Таксі звичайне або маршрутне. Таксі — це найкращий вид транспорту. Але обходиться він недешево. Маршрутні таксі ходять на невеликі відстані і нерегулярно.
 5. Автомобіль напрокат.
 6. Пароплавний круїз по Нілу.
Також цікаво  Курорти Єгипту: Шарм-ель-Шейх, Ель-Гуна, Хургада, Сафага

Що і скільки коштує в Єгипті

Ціни можуть з часом змінюватися, тому, наведений нижче перелік цін орієнтовний.

Недорого. Хліб коштує 5 піастрів. Вигідніше купувати хлібобулочні вироби в пекарні, а не в супермаркеті. Фрукти від 1,5 фунтів за кг. Морозиво має ціни близько 1-2,5 фунтів. «Сендвічі» можна купити за 1 фунт.

Середня ціна. Місцевий автобус коштує 25 піастрів, він їде 10—15 км/г, так як в Єгипті великі пробки. Проїзд у маршрутці — 50 піастрів. Метро в Каїрі коштує 50—70 піастрів.

Дорого. Дорого коштують фотоплівки (минуле століття), середня ціна 10 фунтів, друк і проявлення фото. Міжнародний дзвінок — 10 фунтів.

10 причин щоб поїхати в Єгипет

 1. В Єгипті у вас буде можливість побачити піраміди і зануритися в древню культуру протягом круїзу по річці Ніл.
 2. Це недорогий відпочинок на морі взимку.
 3. Це місце найкраще підходить для любителів дайвінгу.
 4. У вас буде можливість покурити справжній кальян.
 5. Завжди хороша погода, спеціальні знижки дітям.
 6. Шарм-ель-Шейх і Хургада — це світові центри туризму, тут можна знайти нових друзів з усього світу.
 7. Дуже хороший шопінг.
 8. Ви зможете поповнити вашу колекцію фото і відео видами екзотичних місць Єгипту.
 9. Якщо хочете, щоб вам відпустили всі гріхи, зустріньте світанок на горі Мойсея.
 10. Відпочинок в Шарм-ель-Шейху є престижним, так як це місце зустрічей президентів, принців і зірок, але сюди поїхати дешевше, ніж в інші країни.

Ось і всі цікаві факти про Єгипет. Вдалої і приємної вам подорожі!