Столицею країни є місто Алжир. Більшість території країни, а це 80%, займає пустеля Сахара.

Алжир — найбільша країна Африки

Алжир — є найбільшою країною Африки

Це ісламська країна, але у жінок існує право на розлучення з чоловіком і самотужки займатися вихованням дітей. В основному алжирськими медиками та юристами є жінки.

В Алжирі можна помилуватись унікальним природним озером, яке вщент заповнене чорнилами.

В Алжирі повністю відсутні ресторани швидкого харчування «Макдональдс».

Алжир — є найбільшою країною Африки

Географічне положення, рельєф та особливості клімату

Більша частина країни знаходиться під пустелею Сахара з окремими піщаними та кам’янистими територіями. Найвищу точку Алжиру — гору Тахат (2906 м) можна побачити на власні очі, відвідавши південний схід країни. Північ країни зайнята двома гірськими хребтами — Телль-Атлас та Сахарський Атлас.

Сахара

Північна територія країни обумовлена субтропічним середземноморським кліматом, а південна — тропічним пустельним. Узбережжя взимку тепле, десь +12°C у січні. У горах більш холодно, навіть взимку буває випадання снігу. Середню температуру липня зафіксовано на рівні +27°C, а південні райони країни, пустельна зона, можуть зустріти подорожуючих із середньою температурою у червні біля +40°C. На узбережжі Алжиру можна побувати у будь-яку пору року, вода тут постійно є теплою. А ось вирушати на екскурсії в Сахару краще у квітні або жовтні, коли не так дістає спека.

Грошова одиниця, особливості обміну валют

Грошовою одиницею Алжиру є динар (DZD). В одному динарі міститься 100 сантимів. Здійснювати обмін валют потрібно тільки, завітавши до відділень пошти, банків чи сертифікованих обмінних пунктів. Знімати гроші з карткового рахунку можна, скориставшись будь-яким банкоматом країни, їх у великих містах є в достатній кількості. В обов’язковому порядку потрібно зберігати чеки банкоматів та обмінні квитанції. Деякими банкоматами запитується шестизначний пін-код. Якщо таке сталося, то спершу потрібно набирати два нулі, а далі власний код. Ресторани, готелі, великі магазини з орієнтацією на туристів приймають розрахунки кредитними картками. Але, без особливої потреби карткою краще не користуватися, бо Алжир славиться чималою кількістю шахраїв.

Також цікаво  Міста Алжиру: невеликий екскурс по містах країни

Ввозити іноземну валюту можна в необмеженій кількості, перед цим задекларувавши її на митниці. Декларувати також треба наявність ювелірних прикрас з платини, золота й срібла.

Пам’ятки Алжиру

Головна туристична принада Алжиру є Сахара, до якої постійно здійснюються екскурсії. Одним з основних екскурсійних маршрутів вважають поїздку до Великого Східного Ерга. Це найбільше піщане море Сахари. Тривалість подорожі може бути від кількох днів до двох тижнів. Подорожувати можна власними ногами, або сівши на джипи чи то верблюди. А ще Алжир може здивувати туристів безліччю пам’яток історії. Відправившись на північне узбережжя, можна відвідати старовинне місто Уаргла з поетичною назвою від місцевого населення «Золотий ключ пустелі», яке здивує подорожніх своєю старовинною архітектурою. Також на північному узбережжі можна завітати до міста Мзаб, де вдосталь історичних пам’яток, а ще до міста Бені-Ісген.

Алжир: пам'ятки

Не тільки Сахарою славиться Алжир, а й природними пам’ятками. Наприклад, можна завітати до національного парку «Тассілі», що на півдні країни, та до Кабільських гір. Також туристи дуже цікавляться візантійськими та римськими руїнами, яких є в достатній кількості уздовж північного побережжя Алжиру. Багато збереглися до нашого часу старовинних споруд базиліків, храмів, тріумфальних арок поряд зі столицею та містами Тимгад і Тепасса. Цікаво буде туристам відвідати такі міста, як Оран, Бліда та Аннаба. Місто Алжир здивує туристів старовинним кварталом, або медіною, мечеттю Джемаа-аль-Джадід, національним етнографічним музеєм Бардо, де знаходиться одна з найбагатших колекцій артефактів старовини Сходу. Відвідавши Бліду, можна ознайомитись із старовинною мечеттю, зведеною відомим багатьом Барбаросса. Завітавши в Оран, можна побувати на цитаделі Санта-Круз, а в Аннабу — оглянути руїни Афродізіума, що є давнім візантійським містом.

Також цікаво  Історія Алжиру — непроста і трагічна боротьба за незалежність

Де відпочити і розважитись в Алжирі

Хоча узбережжя Алжиру простягається майже на 1000 км, то краще на пляжний відпочинок туди не їхати. Наприклад, інші країни Північної Африки — Марокко та Туніс, мають більш зручні та чисті пляжі, де є чудова інфраструктура, а в готелях послуги вищого рівня обслуговування, проти Алжиру. Але якщо ви взяли за мету вашої подорожі відвідини різноманітних природних та історичних пам’яток, то це буде правильним вибором, заради чого ви їдете в Алжир. Хоча, помилуватися на красу Середземного моря можна і з мису Сіді Фредж, або Бірюзового берегу.

Наявна сувенірна продукція Алжиру

Час роботи алжирських магазинів з 8:00 до 12:00 та з 14:00 до 18:00. Розклад роботи сувенірних крамниць дещо інакший — ніяких перерв та до обслуговування останнього покупця. Більшість супермаркетів, а особливо у столиці, працюють протягом доби. Найбільш популярним алжирськими сувенірами є:

  1. Бронзові та мідні вироби.
  2. Продукція на основі натуральної шкіри.
  3. Традиційні східні килими.
  4. Солом’яні вироби.
  5. Прикраси із срібла.

У великій кількості є сувеніри та вироби в Алжирі, при виробленні яких зберігаються традиції берберської культури, що заслуговують на окрему увагу.

Туристу на замітку

На жаль, стосовно безпеки для туристів в Алжирі не все так і ідеально. Бувають бійки між місцевими жителями і туристами, аж до важких наслідків для мандрівників. Але подорожувати по північній частині країни можна без зайвого остраху за власне життя й здоров’я. відвідини Сахари краще спланувати завчасно з організованими групами та місцевими гідами. Замовлення усіх турів та екскурсій потрібно здійснювати, звернувшись до туристичних агенцій. Бережіться шахраїв, що пропонують вирушити в подорож прямо на вулиці за більш низькою ціною. Заборонено фотографування військових об’єктів, а також когось із місцевих жителів без їхнього дозволу, бо саме із-за цього може виникнути бійка. Особливо треба слідкувати за своєю поведінкою із місцевими жінками: не робіть їм компліментів і не фліртуйте. Вирушайте в подорож із власним набором ліків, а воду купуйте тільки фасовану в пляшки. От і все про Алжир.

Також цікаво  Міста Алжиру: невеликий екскурс по містах країни