Алжир

Алжирська Народна Демократична Республіка — це держава площею 2381,7 тис. км2, яка розташувалася в північно-західній частині африканського континенту. Алжир межує з Марокко, Мавританією, Малі, Західною Сахарою, Нігером, Тунісом і Лівією. Ця країна омивається Середземним морем.

Населення країни досить «різношерсте». Найчисленніший етнос — араби (80%).

Традиційний уклад життя жителів сільської місцевості — це «гуртожиток» під одним дахом різних сімей і поколінь. Природно, главою сім’ї є батько. Чоловіки заробляють на хліб, відвідують громадські місця, знайомих. Жінки бережуть домівку і займаються вихованням дітей. Закритий спосіб життя жінок обумовлений законами Корану.

У містах ситуація дещо інша. Кожна сім’я проживає окремо, норми поведінки не такі суворі. Традиційний жіночий одяг — білий хіджаб — являє собою покривало, яким потрібно закривати все, крім очей. Більшість міських жителів носять європейські шати. Зустрічаються в Алжирі і кабіли — корінний берберський етнос, відтиснутий завойовниками з узбережжя Середземного моря в гори Кабілії. Кабіли зберегли свою мову, унікальну культуру, традиції, звичаї. Кабілки надзвичайно товариські, ходять з відкритим обличчям, носять кольоровий одяг. Вони займаються гончарною справою, тчуть килими. Чоловіки виготовляють прикраси зі срібла, покриті емаллю. Саме тому ціни в Алжирі на прикраси досить низькі.

Особлива етнічна група — мусульмани-ібадити. Цей народ живе в географічному районі Мзаб. Крім вирощування фінікових пальм, чоловіче населення цієї групи займається торгівлею в різних містах. Жінки не мають права залишати межі оазису.

Туареги — кочовий народ, що живе в Сахарі. Основну роль в їх житті виконують караванні перевезення товарів через Сахару.

В Алжирі більшість дітей навчаються в початковій школі, половина дітей закінчує середню школу. Є 8 університетів і кілька вищих навчальних закладів. Медицина в цій країні безкоштовна. Більш докладно про Алжир читайте в дописах цієї рубрики.